Přívalové deště tvrdě udeřily v Brtnici na Jihlavsku. Jsou tam vytopené domy | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Přívalové deště tvrdě udeřily v Brtnici na Jihlavsku. Jsou tam vytopené domy

Přívalové deště tvrdě udeřily v Brtnici na Jihlavsku. Jsou tam vytopené domy

Dvě desítky domů v Brtnici na Jihlavsku vytopila voda při dnešních přívalových deštích. Voda a bahno se dostaly do obytných prostor, v místní části Příseka jsou zatopené hlavně sklepy, řekla ČTK starostka Brtnice Miroslava Švaříčková. Dodala, že z preventivních důvodů byli evakuováni lidé z domů, které stojí pod hrází Zámeckého rybníka.

Podle starostčiných odhadů spadlo od 50 do 70 litrů vody na metr čtvereční. V brtnické části Jestřebí zůstávají ležet silné vrstvy krup, hlásí z místa fotoreportér ČTK.

Starostka ČTK řekla, že všechny hráze drží. "Poldry postavené nemáme, zdá se, že nás zachránily právě rybníky. Žádná z hrází se neprotrhla," řekla starostka.

V Brtnici a okolí zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči, nikdo se nezranil.

V sobotu a neděli se mohou bouřky na východě a severovýchodě republiky opakovat. ČHMÚ bude výstrahu nadále upřesňovat.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.