Články odjinud

Přívalové deště tvrdě udeřily v Brtnici na Jihlavsku. Jsou tam vytopené domy

Přívalové deště tvrdě udeřily v Brtnici na Jihlavsku. Jsou tam vytopené domy

Dvě desítky domů v Brtnici na Jihlavsku vytopila voda při dnešních přívalových deštích. Voda a bahno se dostaly do obytných prostor, v místní části Příseka jsou zatopené hlavně sklepy, řekla ČTK starostka Brtnice Miroslava Švaříčková. Dodala, že z preventivních důvodů byli evakuováni lidé z domů, které stojí pod hrází Zámeckého rybníka.

Podle starostčiných odhadů spadlo od 50 do 70 litrů vody na metr čtvereční. V brtnické části Jestřebí zůstávají ležet silné vrstvy krup, hlásí z místa fotoreportér ČTK.

Starostka ČTK řekla, že všechny hráze drží. "Poldry postavené nemáme, zdá se, že nás zachránily právě rybníky. Žádná z hrází se neprotrhla," řekla starostka.

V Brtnici a okolí zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči, nikdo se nezranil.

V sobotu a neděli se mohou bouřky na východě a severovýchodě republiky opakovat. ČHMÚ bude výstrahu nadále upřesňovat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud