Průzkum: Většina Čechů hlásí dobrou životní úroveň i ekonomickou situaci ČR | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Průzkum: Většina Čechů hlásí dobrou životní úroveň i ekonomickou situaci ČR

Průzkum: Většina Čechů hlásí dobrou životní úroveň i ekonomickou situaci ČR

Třiapadesát procent Čechů nadále hodnotí životní úroveň své domácnosti jako dobrou. Za ani dobrou, ani špatnou ji pokládá víc než třetina, jako špatnou ji vidí zhruba desetina. Za dobrou považují lidé nejčastěji také ekonomickou situaci České republiky. Vyplývá to z dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Vlastní životní úroveň pokládá za dobrou 53 procent dotázaných, za ani dobrou, ani špatnou 35 procent a za špatnou 12 procent občanů. Jsou to obdobná čísla jako v březnu i před rokem. V delším časovém srovnání je patrný nárůst pozitivního hodnocení od února 2013 do jara 2015, další zvyšování je vidět na podzim 2015 a od počátku předloňského roku. V průměru za posledních deset měsíců vystoupalo pozitivní hodnocení životní úrovně letos v dubnu na dosud nejvyšší hodnotu 53,1 procenta.

Ekonomickou situaci Česka považovalo v posledním průzkumu za dobrou 45 procent lidí, za ani dobrou, ani špatnou 36 procent a za špatnou 17 procent. Čísla jsou obdobná jako v březnu. Změna je patrná proti loňskému dubnu, kdy stav hospodářství ČR hodnotilo pozitivně 36 procent dotázaných, jako ani dobrý, ani špatný ho vidělo 42 procent a negativní byl podle 19 procent účastníků průzkumu.

Do posledního dotazování se mezi 7. a 19. dubnem zapojilo 1115 lidí ve věku od 15 let.

Ve čtvrtek se v hokejovém čtvrtfinále utkají Češi s Američany. Podrobnosti sledujte zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.