Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

První půlka července nebude teplotně nic moc, pak přijdou tropy

První půlka července nebude teplotně nic moc, pak přijdou tropy

Červenec bude teplotně průměrný, srážek by mělo být v následujících čtyřech týdnech také, jak je pro toto období obvyklé, možná o něco více. Relativně nejteplejším bude týden od 17. července s průměrnou týdenní maximální teplotou kolem 25 stupňů. Horko bude panovat ale i v druhé polovině nadcházejícího týdne, kdy meteorologové na jihu a jihovýchodě České republiky očekávají i tropický den. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„První dva týdny budou teplotně průměrné až slabě podprůměrné,“ uvedl ČHMÚ. Maximální denní teploty vzduchu se budou pohybovat v prvním týdnu většinou kolem 24 stupňů Celsia a v druhém kolem 23 stupňů Celsia. Na jihu a jihovýchodě republiky se ale v druhé polovině nadcházejícího týdne teploty vyšplhají i přes 30 stupňů Celsia, upozornili meteorologové.

Minimální noční teploty budou klesat zpočátku období na 13 až osm stupňů, postupně na 17 až 12 stupňů Celsia. Poslední dva týdny období vychází teplotně průměrné až slabě nadprůměrné.

„Srážkově očekáváme období průměrné až slabě nadprůměrné. Průměrné týdenní úhrny se budou pohybovat v rámci ČR většinou v intervalu deset až 25 milimetrů,“ předpokládá ČHMÚ.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období následujících čtyř týdnů je 18,4 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1979, kdy průměr činil 15 stupňů Celsia. Zatím nejvyšší průměr 22 stupňů meteorologové zaznamenali v roce 2006.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link