První skutečný skandál Pirátů? Co znamenají uniklé fotky jejich zastupitelky? | info.cz

Články odjinud

První skutečný skandál Pirátů? Co znamenají uniklé fotky jejich zastupitelky?

INFO.CZ přineslo v březnu informaci, že bývalý technický ředitel společnosti JCDecaux Tomáš Tenzer, který stojí před soudem, byl napojený na Pirátskou stranu. Zástupci Pirátů se proti tomu ohradili, ale existují nepřehlédnutelné skutečnosti. Tenzer nejenže kandidoval za Pirátskou stranu ve Vinoři, ale podle Parlamentních listů, které dnes zveřejnily starší fotografie, byly jeho kontakty s Piráty mnohem intenzivnější. Přinášíme otázky a odpovědi, které se týkají snímků, na nichž je s Tenzerem zachycená nynější pirátská zastupitelka Michaela Krausová.

1) Kdo je Michaela Krausová?

Předsedkyně pražského zastupitelského klubu Pirátské strany a přítelkyně dalšího Piráta, poslance Jakuba Michálka, který je v zákulisí vnímán jako nejmocnější muž pražského magistrátu a pravá ruka primátora Zdeňka Hřiba.

2) Tomáš Tenzer

Tenzer je souzen v souvislosti s údajnou manipulací veřejné zakázky. Je podezřelý, že s politikem ODS Tomášem Valentou konzultoval parametry výběrového řízení, aby v něm JCDecaux uspěla.

3) Co s tím mají společného Piráti?

Tomáš Tenzer kandidoval za Pirátskou stranu v Praze-Vinoři. V rejstříku schůzek s lobbisty, který Pirátská strana provozuje, je rovněž zaznamenáno, že se v minulosti s pirátskými politiky scházel a řešil městskou smlouvu s JCDecaux.

4) Proč se Krausová s Tenzerem scházela?

Nevíme. Je nicméně s podivem, že tato schůzka není zanesena v rejstříku schůzek s lobbisty, který Pirátská strana označuje za vrchol vlastní transparentnosti. Krausová se podle prohlášení pro tisk brání, že se nescházela s Tenzerem kvůli JCDecaux, ale jako s „whistleblowerem“, tedy člověkem, který upozorňuje na nezákonné jednání. Tento argument má vadu. Krausová věděla, kdo Tenzer je a kontakt měla do registru zanést. 

Politička pro server iDnes.cz uvedla: „V evidenci schůzek se jméno pana Tenzera nevyskytuje, podstata naší schůzky se totiž netýkala zájmů společnosti JCDecaux vůči magistrátu.“ Krausová tvrdí, že s Tenzerem jednala v dobré víře a jakmile se dozvěděla o jeho stíhání, kontakty přerušila.

 
 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud