Půl metru sněhu a kalamita. Do Česka přijde tuhá zima | info.cz

Články odjinud

Půl metru sněhu a kalamita. Do Česka přijde tuhá zima

Intenzivně má podle meteorologů sněžit od dnešního večera až do čtvrtka. Má také foukat silný vítr a na horách se budou tvořit závěje. Na celém území pak od zítřejšího večera bude hrozit náledí.

Maximální výška sněhové pokrývky se bude v nižších polohách pohybovat do sedmi centimetrů převážně mokrého sněhu. Ve vyšších polohách při celodenním mrazu napadne pět až 20 centimetrů prachového sněhu.

Na horách bude sněžit trvale a vydatně, napadne tam 20 až 50 centimetrů prachového sněhu. V Jizerských horách, Krkonoších a Orlických horách pak připadne místy i více než půl metru.

Výstraha meteorologů s vysokým stupněm nebezpečí před novou sněhovou pokrývkou platí pro polohy od 800 metrů nad mořem v Pardubickém, Královéhradeckém a Libereckém kraji, a to od dnešního poledne do čtvrtečních 09:00. Ve zbytku republiky s výjimkou Jihomoravského kraje je pak v platnosti výstraha s nízkým stupněm nebezpečí od dnešních 20:00 do čtvrtečního rána.

Do středečního večera se v polohách do 400 metrů nad mořem přechodně vyskytnou srážky smíšené nebo dešťové a sníh bude při plusových teplotách odtávat. Ve středu večer a v noci na čtvrtek se budou místy vytvářet zmrazky nebo náledí. Řidiči by v následujících dnech neměli vyjíždět bez zimní výbavy. Meteorologové očekávají na horách kalamitní situaci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud