Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ransdorfova rodina pátrá po příčině jeho úmrtí: Nabídli nám jen kontakt na advokáta

Ransdorfova rodina pátrá po příčině jeho úmrtí: Nabídli nám jen kontakt na advokáta

Vlasta Ransdorfová s dcerou Anetou stále čekají na informace z případu jejich zesnulého manžela a otce, europoslance za KSČM Miloslava Ransdorfa. V den jeho nedožitých 64. narozenin si posteskla, že jí nikdo z českých orgánů příliš nepomohl.

Zhruba před měsícem uplynul rok od úmrtí jednoho z nejvýraznějších členů komunistické strany Miloslava Ransdorfa. Tomu předcházelo jeho zadržení v bance ve švýcarském Curychu. Vlasta Ransdorfová se tehdy obrátila na vrcholné české politiky s žádostí o pomoc s vyšetřováním okolností europoslancova úmrtí. Mnoho pomoci se jí ale podle jejích slov nedostalo.

„Ozvali se mi z ministerstva zahraničních věcí a nabídli mi, že mi zprostředkují kontakt na advokáta, který se věnuje švýcarským kauzám. Tak teď na ten kontakt čekám. Vzhledem k tomu, že od manželova úmrtí uplynulo víc než rok, tak je to výsledek zatím dosti hubený,“ posteskla si vdova ve středu na slavnostním otevření Knihovny Miloslava Ransdorfa v pražských Nuslích.Víc světla do případu nevnesla ani policie, která případ řeší. „Od kriminální policie nemám nové informace. Dvakrát jsme nahlíželi do spisu. A Švýcarsko zatím nekomunikuje,“ uvedla Ransdorfová.

Celý článek si přečtěte na webu Blesk.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link