Razie v Rohlíku: Cizinecká policie zadržela 85 lidí. „Chovali se jako StB,“ stěžuje si majitel | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Razie v Rohlíku: Cizinecká policie zadržela 85 lidí. „Chovali se jako StB,“ stěžuje si majitel

Razie v Rohlíku: Cizinecká policie zadržela 85 lidí. „Chovali se jako StB,“ stěžuje si majitel

Internetový obchod Rohlík.cz v Praze nerozvážel. Provoz e-shopu omezila přepadová kontrola cizinecké police. Společnost v hlavním městě do 13 hodin nepřijímala nové objednávky. Nyní funguje v omezeném provozu. Podle ČTK policie zadržela při razii 85 lidí.

„Až na jednoho jsou podezřelí z toho, že jsou v Česku zaměstnáni v rozporu s právními předpisy. Jedna osoba čelí podezření, že má padělané doklady," sdělil ČTK mluvčí policie Tomáš Hulan.

Cizinecká policie ve skladu Rohlíku nezasahuje poprvé. Podle informací Pražského deníku narazil během podobné kontroly loni v červenci na 24 zaměstnanců z Ukrajiny, kteří neměli pracovní povolení. Firma se bránila, že šlo o zaměstnance dodané agenturou, s níž do té doby nebyly problémy. Ta následně v prohlášení uvedla, že pracovníci pracují v ČR legálně.

„Kontroly k nám chodí z různých státních úřadů pravidelně, jak je jejich úkolem, nicméně ta dnešní bohužel zásadně narušila naši činnost,“ odpověděla na dotaz INFO.CZ Michaela Gregorová z PR oddělení Rohlíku.

 

Ten na kontrolu upozornil zákazníky prostřednictvím statusu na Facebooku. Těm, kterých se mohlo omezení služeb bezprostředně dotknout, poslala společnosti informační e-mail.

E-shop v Praze nefungoval zhruba do 13 hodin. Kvůli kontrole, která cílila na nelegální zaměstnávání, musel Rohlík úplně zastavit příjem nových objednávek.

 „Nyní začínáme expedovat nákupy v omezeném režimu. Do večera se, doufáme, vrátíme k obvyklému provozu, kdy expedujeme tisíce objednávek denně s 90minutovým doručením,“ odpověděla na dotaz INFO.CZ.

Zakladatel společnosti Tomáš Čupr se proti postupu policie ohradil.

„Policie neodvezla 80 „ilegálních“ pracovníků. Ráno naběhlo do skladu komando, které se chovalo jak STB. Řvali a s nikým se nebavili. Zavřeli provoz, kde pracuji i Češi a nechali všechny jak zločince postavit na rampu. Odvezli všechny cizince (to je oněch 80 lidí) a jejich legálnost budou zkoumat až ex-post. Když bude vše v pořádku, tak je vrátí. Věříme, že máme vše v pořádku, nejsme sebevrazi. Ale tohle je podnikání v právním státě v roce 2017? A ještě policejní mluvčí lže, takže některá média píší bludy (protože jako vždy neověřují informace)? Proč vůbec mluví s médii o případu, který není uzavřen? Platí pořád presumpce neviny?“ zveřejnil na svém facebookovém profilu.

„Až se mě zase někdo zeptá, jak stát podporuje podnikání, tak se mu vysměju. Takhle to chcete, Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka? Prosím sdílejte. Já věřím, že takovéto prasárny nemohou nikomu projít. Nebo vám přijde ok, že vás prostě seberou a zkoumají až poté, jestli něco děláte špatně?“ dodal. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.