Remek údajně o předčasný konec v Moskvě nepožádal. Z Ruska odjede až po návštěvě Zemana | info.cz

Články odjinud

Remek údajně o předčasný konec v Moskvě nepožádal. Z Ruska odjede až po návštěvě Zemana

Český velvyslanec v Rusku Vladimír Remek odmítl informaci týdeníku Respekt, že požádal o předčasný konec ve funkci. Bývalý kosmonaut a europoslanec za KSČM podle vyjádření, které poskytl ruské agentuře RIA Novosti, zůstane v Rusku až do konce svého mandátu. 

„Chtěl bych rovnou uvést, že jsem žádnou písemnou žádost nikam neposílal. To je jednoznačné. Funkce velvyslance není volená. Velvyslance jmenují, a to většinou na určité období. V Česku se zpravidla jedná o čtyřleté funkční období. Pokud vezmeme toto čtyřleté období, tak mi má skončit přibližně v prosinci 2017, nebo začátkem ledna 2018, záleží, od jakého data budete počítat. Prostě nechápu, jak lze tohle napsat, aniž by vycházeli z nějakého prohlášení,“ řekl Remek.

Sám prý počítá s tím, že v Rusku zůstane minimálně do návštěvy Miloše Zemana v Moskvě, která se uskuteční na konci listopadu. Pak očekává, že bude mít čas, aby v Rusku uzavřel veškeré své záležitosti. „Většinou před nejvyšší státní návštěvou velvyslance nevyměňují. Doufám, že náš prezident (Miloš Zeman — pozn. red.) přiletí do Ruska, návštěva se uskuteční a bude úspěšná a užitečná. A já tady budu mít alespoň 14 dní, abych zde vše ukončil v souladu se všemi diplomatickými pravidly,“ dodal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud