Remek údajně o předčasný konec v Moskvě nepožádal. Z Ruska odjede až po návštěvě Zemana | info.cz

Články odjinud

Remek údajně o předčasný konec v Moskvě nepožádal. Z Ruska odjede až po návštěvě Zemana

Český velvyslanec v Rusku Vladimír Remek odmítl informaci týdeníku Respekt, že požádal o předčasný konec ve funkci. Bývalý kosmonaut a europoslanec za KSČM podle vyjádření, které poskytl ruské agentuře RIA Novosti, zůstane v Rusku až do konce svého mandátu. 

„Chtěl bych rovnou uvést, že jsem žádnou písemnou žádost nikam neposílal. To je jednoznačné. Funkce velvyslance není volená. Velvyslance jmenují, a to většinou na určité období. V Česku se zpravidla jedná o čtyřleté funkční období. Pokud vezmeme toto čtyřleté období, tak mi má skončit přibližně v prosinci 2017, nebo začátkem ledna 2018, záleží, od jakého data budete počítat. Prostě nechápu, jak lze tohle napsat, aniž by vycházeli z nějakého prohlášení,“ řekl Remek.

Sám prý počítá s tím, že v Rusku zůstane minimálně do návštěvy Miloše Zemana v Moskvě, která se uskuteční na konci listopadu. Pak očekává, že bude mít čas, aby v Rusku uzavřel veškeré své záležitosti. „Většinou před nejvyšší státní návštěvou velvyslance nevyměňují. Doufám, že náš prezident (Miloš Zeman — pozn. red.) přiletí do Ruska, návštěva se uskuteční a bude úspěšná a užitečná. A já tady budu mít alespoň 14 dní, abych zde vše ukončil v souladu se všemi diplomatickými pravidly,“ dodal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud