Články odjinud

Řepku sklízí nejefektivněji v Praze. Podívejte se na žluté lány z ptačí perspektivy

V Praze se sice vypěstuje nejméně řepky z celé republiky, ale farmáři jsou ve sklizni nejefektivnější. Vyplývá to z posledních dostupných dat Statistického úřadu o hektarových výnosech za rok 2016. 


„Podnebí, přírodní podmínky a dobrá lokalita pro pěstování jsou hlavní důvody, proč je efektivita sklizně v Praze nejvyšší. Svou roli může sehrát i vysoká technologická vyspělost zdejších farmářů. Že je metropole nejefektivnější ve sklízení však neznamená, že má nejkvalitnější produkt. To lze měřit jen velmi obtížně,“ okomentoval data Jaroslav Šebek, tajemník Asociace soukromého zemědělství.

Je řepka škodlivá pro pole a pobírají na ni zemědělci dotace? Fakta a mýty o řepce najdete zde >>>

Byť je Praha co do objemu vypěstované řepky mezi regiony naopak poslední, přesto se zdejších polích každoročně sklidí několik tisíc tun žluté plodiny. Podívejte se na jedno z nich v Čestlicích pohledem dronu.

Další články o řepce z webu E15.cz naleznete ZDE >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud