Řidič v Plzni přejel dva školáky. V noci zemřeli a šofér se zhroutil | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Řidič v Plzni přejel dva školáky. V noci zemřeli a šofér se zhroutil

Řidič v Plzni přejel dva školáky. V noci zemřeli a šofér se zhroutil

Obě děti, které v sobotu večer srazilo auto poblíž centra Plzně, v noci zemřely v nemocnici. Byly ve věku sedm a 12 let, obě vietnamské státní příslušnosti. Řidič zatím nebyl vyslechnutý. Podle informací je ve špatném psychickém stavu a zhroutil se.

"Sanitky je odvážely v kritickém stavu," uvedl v sobotu mluvčí policie. Chlapci přecházeli silnici na křižovatce u parkovacího domu Rychtářka směrem do Štruncových sadů, kde je fotbalový stadion.

"Byly bezprostředně ohrožené na životě. Převezli jsme je na urgentní příjem," uvedl v sobotu mluvčí krajské záchranky Martin Brejcha.

Policisté zjišťují, za jakých okolností k nehodě došlo, zda na přechodu nebo mimo něj.

Poslední dny jsou na českých silnicích velmi tragické. V pátek bylo nejvíc obětí od začátku roku - nehody tehdy nepřežilo šest lidí. Další mrtví přibyli při víkendových haváriích.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.