Řidičku v Jihlavě možná zastřelil bývalý partner. Může být nebezpečný. Policisté našli jeho vůz | info.cz

Články odjinud

Řidičku v Jihlavě možná zastřelil bývalý partner. Může být nebezpečný. Policisté našli jeho vůz

Policisté podezírají z vraždy jednasedmdesátileté ženy zastřelené v pátek v Jihlavě jejího bývalého partnera. Po třiašedesátiletém Jiřím Dědečkovi, s nímž měla mít žena neshody, vyhlásili pátrání. Zároveň varují, že podezřelý může být ozbrojený a tudíž nebezpečný. 


K brutální vraždě došlo dle dosavadních informací kolem půl druhé odpoledne v ulici Slavíčkova. Důchodkyně projížděla místem ve stříbrném Nissanu, když ji předjel červený vůz a jeho šofér začal přímo uprostřed ulice bez varování střílet do bočního okénka. Ženu měly zasáhnout dvě ráno do hlavy a do plic. Bývalá zdravotní sestra se jí pokoušela zachránit život, ale marně. Seniorka svým zraněním podlehla.

Pachatel z místa ujel. Policie dnes oznámila, že pátrá po ženině exmanželovi Jiřím Dědečkovi. „Z prvotního pověřování vyplynulo, že ze spáchání tohoto závažného násilného trestného činu by mohl být podezřelý bývalý partner mrtvé ženy, se kterým měla tato žena v dřívější době neshody. Těmi se v minulosti zabývala i policie,“ uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Dana Čírtková.

Server iDNES.cz s odkazem na veřejně dostupné zdroje uvedl, že bývalí partneři spolu v minulosti vlastnili v Jihlavě autoservisy i stanici technické kontroly. Pak ale mezi nimi vypukly spory a tento týden ve středu měli mít u okresního soudu v Havlíčkově Brodě stání.

Policisté kvůli vraždě rovněž pátrála po červeném osobním vozidle značky Hyundai IX 35 s registrační značkou 5J6 4785, který patří Dědečkovi. Krátce před druhou hodinou odpolední ho našla.

Pátrání po podezřelém pokračuje dál. Policie vyzývá svědky, kteří se v Slavíčkově ulici a jejím okolí vyskytovali v době střelby, aby se ozvali na linku 158.

„Na místě se měly nacházet dvě osoby pravděpodobně vyššího věku, které z místa odešly ještě před příjezdem policie. Kriminalisté by potřebovali svědectví těchto dvou osob, které může být velice důležité pro další prověřování činu,“ uvedla Čírtková.

Ozvat se mají i řidiči, kteří v době od 13:58 do 14:05 projížděli se svými vozidly v Jihlavě po ulici Sokolovská. A to zejména ve směru od dálničního přivaděče do centra Jihlavy a mají ve svém vozidle záznamové zařízení.

Policisté zároveň vyzývají řidiče taxi, zda nevezli v pátečních odpoledních nebo večerních hodinách staršího muže do Chrudimi a okolí. "Všechny oslovené osoby naléhavě žádáme, aby v případě, že mají informace, které jsou popsány výše a jsou pro nás důležité, kontaktovali linku tísňového volání 158," dodala mluvčí.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud