Články odjinud

„Romy, muže ani kuřáky nechci." Majitelé nemovitostí stále nezákonně diskriminují nájemníky

„Romy, muže ani kuřáky nechci." Majitelé nemovitostí stále nezákonně diskriminují nájemníky

Pan Ivan je vysokoškolsky vzdělaný Rom, který hledal podnájem. Chtěl „vypadnout“ z vyloučené lokality a dostat se do lepší. To ale nebylo zrovna jednoduché. Při pátrání na internetu totiž narazil například na inzerát, ve kterém pronajímatelka uváděla, že Romové nemají vůbec volat. S podobným „filtrem“ se poměrně často setkává i mužská polovina populace či například kuřáci. Ovšem neoprávněně.

Muž splňoval všechny podmínky, které pronajímatelka v inzerátu uváděla, kromě toho, že je Rom. Ivan se ženy zeptal, jestli má s etnikem špatné zkušenosti. Na to mu prý odpověděla, že nemá vlastně žádné, ale slyšela, že jsou s Romy problémy.Zájemce slíbil majitelce kromě kauce i několik nájmů předem, ale ani na to žena neslyšela. K tomu, aby si smluvili osobní schůzku, ani nedošlo. V závěru rozhovoru žena prohlásila, že má tolik zájemců, že si může vybírat.

S takovými lidmi neztrácím čas

V souvislosti s inzerátem pronajímatelku kontaktoval i Blesk.cz. „Nechci je tam, nebudu pronajímat byt takovým lidem. Nechci aby mě obtěžovali, nemám čas jim zvedat telefony a s takovými lidmi něco řešit,“ odpověděla žena na otázku, proč Romy předem vyloučila.

Že by se dopustila diskriminace, nepociťovala. „To tam nemůžu napsat svůj názor, že Romové nemají volat? To je všechno, neuvedla jsem nic diskriminačního,“ dodala pronajímatelka. Po rozhovoru však kontroverzní větu z inzerátu odstranila.

Kdy jde o diskriminaci? A koho všechno majitelé bytů často odmítají?

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Kompletní informace o druhém kole prezidentských voleb naleznete zde>>>

Drahoš, nebo Zeman? Komu před druhým kolem voleb fandí průzkumy, čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud