Rusko: Je to provokace, kauza kolem Babišova syna má vnitropolitické cíle | info.cz

Články odjinud

Rusko: Je to provokace, kauza kolem Babišova syna má vnitropolitické cíle

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová na dnešní tiskové konferenci označila zprávy o únosu syna českého premiéra Andreje Babiše na Krym za provokaci, zřejmě vyrobenou kvůli vnitropolitickým cílům. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

„Viděli jsme zprávy na toto téma. Podle prvotní analýzy, kterou jsme si udělali, se to velice podobá nějaké falešné zprávě, provokaci, vyrobené kvůli nějakým vnitropolitickým cílům. Zaznamenali jsme také vyjádření, které učinil sám český premiér, který vše popíral. Žádné další informace k tomu nemám," řekla Zacharovová podle agentury RIA Novosti. „Jestli se něco objeví, budeme informovat," dodala.

Agentura TASS připomněla, že premiér Babiš byl letos v lednu zbaven poslanecké imunity kvůli podezření z účasti na dotačním podvodu. Vyšetřování, které se týká i nejbližších premiérových příbuzných, včetně nynější manželky, ještě neskončilo. Babiš vznesená obvinění kategoricky odmítá a tvrdí, že jsou provokací politických soupeřů jeho hnutí ANO.

Babišův pětatřicetiletý syn, údajně trpící schizofrenií, tvrdí, že jej spolupracovník jeho otce držel na Krymu, aby nemohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo, kvůli níž čelí on i premiér obvinění z dotačního podvodu. Podle předsedy české vlády to není pravda.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud