Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Růžový tank v Brně rozčílil Slušné lidi. „Je to urážka všech bojovníků za svobodu,“ zaznělo

Růžový tank v Brně rozčílil Slušné lidi. „Je to urážka všech bojovníků za svobodu,“ zaznělo

Proslulý růžový tank budí v Brně vlnu emocí. Ve čtvrtek večer ho skupina, která si říká Slušní lidé, překryla modrou plachtou. Podle nich je barevný tank výsměchem všem hrdinným osvoboditelům a odbojářům.

Známý tank, kterému dal před lety růžový přeliv výtvarník David Černý, stojí od začátku května na Komenského náměstí v Brně. Jenže skupině, která si na sociální síti říká Slušní lidé, se to rozhodně nelíbí. Svou nelibost dala najevo ve čtvrtek večer, kdy tank překryla modrou plachtou s nápisem „Slušní lidé“.

„Růžový tank je urážka všech vojáků, kteří bojovali za svobodu naší země. A my – slušní lidé – tohle v Brně trpět nebudeme,“ vysvětlil důvod počínání jeden ze členů skupiny slušní lidé.

Plachtu po dohodě s Moravskou galerií sejmuli strážníci, kteří počínání skupiny lidí pozorovali prostřednictvím kamerového systému. Když hlídka dorazila na místo, byla skupina už pryč. Podle strážníků se lidé překrytím tanku mohli dopustit porušení vyhlášky o ochraně zeleně. Vyhláška zároveň chrání umělecká díla, památníky či sochy. Skupině hrozí pokuta až 30 tisíc.

Celý článek si přečtěte na webu Blesk.cz.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek