Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rychlé půjčky: 5 důležitých ukazatelů při jejich výběru

Rychlé půjčky: 5 důležitých ukazatelů při jejich výběru
 

Kdo by neznal rychlé online půjčky? Buď jste se s nimi setkali přímo osobně, nebo jste je viděli v reklamě. Někteří z vás si už dokonce půjčili. Ať už tak či onak, rozhodně byste měli mít povědomí o tom, jakým způsobem je vybírat. Do finančně nevýhodné situace se můžete dostat velmi rychle a v tom okamžiku může být řešením právě expresní online úvěr, jehož poskytovatel vám nabídne pomocnou ruku. Všechny finanční instituce však nejsou poctivé, a je třeba si dávat pozor. Přinášíme vám pár rad, jak si půjčit výhodně.

 

Expresní rychlost může a nemusí být optimální

Pokud potřebujete urgentně úvěr k tomu, aby se vám podařilo splatit stávající půjčku, kterou aktuálně nemáte uhrazenou, pak vězte, že se nejedná o optimální řešení. Každopádně budete potřebovat peníze co možná nejrychleji. Ač ve spěchu, stoprocentně se podívejte i na mnohé jiné důležitější aspekty. V rychlosti byste totiž mohli zabrousit k produktům, jako je třeba expresní půjčka bez registru. Ta může být v některých variacích z pohledu dlužníka doslova a do písmene devastující.

Výše RPSN a poplatků jako hlavní aspekt

Roční procentuální sazba nákladů je hodně důležitým ukazatelem výhodnosti konkrétního úvěru. Ukazuje na to, jak vysoké náklady budete muset hradit v ročním intervalu. Jednat se bude jak o splátky, tak samozřejmě také o další poplatky a náklady, jež jsou s půjčkou a její realizací pevně spjaté. Mnohdy ovšem RPSN nepojímá součet veškerých finančních prostředků. Typické jsou hlavně poplatky za vedení úvěrového účtu a jiné. Někteří poskytovatelé dokonce přímo poukazují na sumu, již budou nuceni žadatelé o půjčku hradit. Žadatel ovšem v tomto případě nemusí nic řešit, protože přesně ví, do jaké míry ho rychlá půjčka zatíží.  

Nepotřebují skoro žádné záruky? Podezřelé…

Na trhu najdeme spousty společností, které po svých potenciálních klientech nevyžadují fakticky žádné záruky. Těch se vyplatí spíše vyvarovat. Vždyť právě u nich jsou půjčky většinou nejdražší. S jakými zárukami se u tradičních poskytovatelů úvěrů setkáváme nejčastěji? Jedná se především o potvrzení týkající se aktuálního příjmu žadatele o půjčku. Jen málokterá nebankovní společnost se odváží půjčit peníze lidem, kteří nejsou schopni vydělávat dostatek finančních prostředků. Vždyť jejich bonita je minimální a neměli by peníze z čeho vracet. Půjčka bez doložení příjmů v podobě platu či výdělku z podnikání je fakticky sama o sobě podezřelá. A co ostatní jinak standardní záruky? Jednat se může třeba o osobu ručitele, případně o klasickou zástavu nemovitého či movitého majetku. Tyto záruky se nejčastěji prosazují u úvěrů dlouhodobého charakteru. Typické jsou bankovní i nebankovní hypotéky.   

Víte o půjčce skutečně všechno?

Mít veškeré relevantní informace o konkrétní půjčce není bohužel samozřejmé. Poskytovatelé sice dle platné novely o spotřebitelském úvěru z roku 2016 musí uvádět kompletně veškeré informace, ne vždy tomu tak ovšem je. Příkladem je třeba SMS půjčka poskytovaná co možná nejrychleji. Na stránkách některých poskytovatelů jsou určitá data menšími písmeny, a tak čtenáře příliš nezajímají. Často jsou ovšem velmi důležitá. 

Lze vyzkoušet první úvěr zdarma?

I tento ukazatel je vcelku zajímavý. Vždyť mnozí lidé nemají s půjčkami jako takovými žádné zkušenosti, a tak se jim samozřejmě vyplatí vyzkoušet první úvěr zcela bezplatně. Když se vám samozřejmě bude daný úvěr líbit, není potíž zvolit u té samé společnosti další, tentokrát s poplatky.

 

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1