S 20 turisty v restauraci spadlo schodiště. Tři byli těžce zraněni, jeden musel podstoupit operaci | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

S 20 turisty v restauraci spadlo schodiště. Tři byli těžce zraněni, jeden musel podstoupit operaci

S 20 turisty v restauraci spadlo schodiště. Tři byli těžce zraněni, jeden musel podstoupit operaci

Přibližně se dvěma desítkami zahraničních turistů se zřítilo schodiště v restauraci na Českobudějovicku. Nehoda se stala v pátek pozdě odpoledne. Šest turistů skončilo v nemocnici, tři z nich byli těžce zraněni, jednoho z nich museli lékaři operovat. Schodiště se zřítilo, když se na něm skupina chtěla fotografovat. Informoval o tom dnes jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Podle mluvčí českobudějovické nemocnice Ivy Novákové museli lékaři jednoho ze zraněných operovat. „Zranění měli zlomeninu bérce, zlomeninu kotníku, zlomeninu lopatky a zlomeninu paty,“ uvedla. Dodala, že dva zranění byli z nemocnice propuštěni a další čtyři převezeni k dalšímu ošetření ve své zemi.

Bajcura uvedl, že policie prověřuje, zda se nešťastnou událost nezpůsobil špatný stav schodiště, za což zodpovídá majitel nebo provozovatel objektu. „Případ vyšetřujeme jako podezření těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,“ řekl Bajcura.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.