Šarapatka se chová velmi svérázně, pro jeho odvolání bych ale nehlasovala, říká Lipovská | info.cz

Články odjinud

Šarapatka se chová velmi svérázně, pro jeho odvolání bych ale nehlasovala, říká Lipovská

Šarapatka se chová velmi svérázně, pro jeho odvolání bych ale nehlasovala, říká Lipovská
 

Volební výbor Poslanecké sněmovny bude v úterý projednávat návrh poslankyně hnutí ANO Barbory Kořanové na odvolání Zdeňka Šarapatky z Rady ČT. Podrobněji jsme rozebírali >>ZDE<<. Podle nově zvolené radní Hany Lipovské by měl Šarapatka v Radě ČT zůstat. 

Ačkoliv se za Šarapatkovo odvolání přimlouvá i Jana Bobošíková, od níž si chce Lipovská nechat radit, v této věci má odlišný názor. „Já samozřejmě jako občan nesouhlasím s tím, jakými slovy se pan kolega Šarapatka dotýkal otázky života a smrti ústavních činitelů, a je mi úplně jedno, jestli se jedná o ústavní činitele, nebo o zelináře na rohu ulice. Na druhou stranu se přiznám, že kdybych měla hlasovat já, byla bych proti odvolání pana kolegy,“ uvedla Lipovská v Interview Martina Kováře na Radiu Z. 

Podle Lipovské se sice Šarapatka chová „velmi svérázně“, jako obhájkyně plurality názorů má ale za to, že je správné, aby jeho hlas zazněl. „Vzhledem k tomu, že mu končí stejně mandát někdy v květnu, tak bych řekla, že samotné projednání budiž dostatečným postihem,“ míní ekonomka. 

„Proti mně samotné velmi vesele píše, mnohdy s jazykovou brilancí – mě to někdy baví číst ty jeho texty a výpady, proč ne – ale víte, já pro to odvolávání moc nejsem. Já sama za sebe nemám ráda, když se lidé odvolávají,“ říká Lipovská.

 Poslechněte si celé Interview Martina Kováře na Radiu Z >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud