Senát je opět kompletní. Problematického Františka Čubu nahradil Goláň | info.cz

Články odjinud

Senát je opět kompletní. Problematického Františka Čubu nahradil Goláň

V úvodu dnešní schůze Senátu složil slib nový senátor Tomáš Goláň (za hnutí Senátor 21), který za zlínský obvod nahradil Františka Čubu (SPO). Goláň už pomohl vytvořit v horní komoře nový Klub pro liberální demokracii - Senátor 21, v němž se spolu s ním sdružili čtyři senátoři za Zelené a Piráty.

Goláň se do horní komory dostal v květnových doplňovacích volbách, když ve druhém kole porazil krajskou radní Michaelu Blahovou (KDU-ČSL). Senátorem bude pouze do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020. Goláň bude působit ve výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.

Daňový poradce Goláň patří k aktivním kritikům fungování finanční správy, která podle něj nadměrně používá zajišťovací příkazy a zneužívá svou moc. Ostře vystupoval také proti zavedení elektronické evidence tržeb v její současné podobě. V Senátu by chtěl mimo jiné také přispět k jeho zviditelnění prostřednictvím sociálních sítí.

Bývalý předseda slušovického družstva Čuba se vzdal pozice senátora v únoru. Zdůvodnil to tlakem, kterému čelil kvůli rok a půl trvající absenci v Senátu ze zdravotních důvodů. Jeho odchodem zanikl do té doby pětičlenný senátorský klub zemanovců a komunistů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud