Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šest let ho považovali za mrtvého. Teď muže policisté našli v Berouně

Šest let ho považovali za mrtvého. Teď muže policisté našli v Berouně

Berounští policisté vypátrali muže, který byl šest let nezvěstný a o němž se domnívali, že je mrtvý. Jeho bývalá manželka, jíž neplatil výživné na děti, se rozhodla požádat soud o jeho prohlášení za mrtvého. Policisté nyní muže našli v Šestajovicích u Prahy, kde žil s novou přítelkyní. Ukrýval se, aby se vyhnul trestnímu stíhání, sdělila dnes ČTK mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Devětatřicetiletý muž delší dobu neplnil vyživovací povinnost vůči dvěma nezletilým dětem a peníze dlužil i dalším lidem. Byl vydán příkaz k jeho zatčení, nedařilo se ho ale najít. Podle Pučelíkové beze stopy zmizel a nikomu z příbuzných a přátel o sobě nepodal žádnou zprávu. Policisté se začali přiklánět k verzi, že už není naživu.

„Bylo zjištěno, že po celou dobu nenavštívil žádné zdravotnické zařízení, a pokud ano, tak pod jinou identitou. Neplatil sociální a zdravotní pojištění," uvedla Pučelíková.

V polovině ledna se policii podařilo muže po šesti letech vypátrat v Šestajovicích, kde žil s novou přítelkyní. „Důvodem jeho zmizení byla skutečnost, že je celostátně hledanou osobou. Dlouhodobě se skrýval, aby se vyhnul trestnímu stíhání," uvedla mluvčí. Kriminalisté ho stíhají na svobodě, hrozí mu až roční vězení.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek