Silvestrovská Praha: slavící zástupy cizinců a dvě vážná zranění pyrotechnikou | info.cz

Články odjinud

Silvestrovská Praha: slavící zástupy cizinců a dvě vážná zranění pyrotechnikou

Hlavní město přivítalo nový rok relativně v poklidu, do ulic vyšlo několik tisíc lidí. Metropole potvrdila, že je velice populární mezi cizinci, kterých letos opět přijelo slavit velké množství. Zlatým hřebem programu bude tradiční novoroční ohňostroj, který Praha odpálí na Nový rok v šest hodin na Letné.

Program v Praze se rozdělil na dvě části na dvou hlavních náměstích. Zatímco to Václavské patřilo především zábavní pyrotechnice, Staroměstské přitáhlo davy na kulturní program. Do půlnoci se v hudební produkci střídali DJové a živá kapela. Většina stánků na vánočních trzích zůstala otevřená. Prodejci přizpůsobili nabídku Silvestru a k mání tak byl rovněž sekt.

Do ulic české metropole vyrazil jako už každoročně vysoký počet návštěvníků ze zahraničí, kteří místy dokonce tvořili drtivou většinu oslavujících na veřejných prostranstvích. Na každém nároží tak bylo možné zaslechnout Angličtinu, ruštinu, španělštinu, italštinu či němčinu.

Vrcholem silvestrovského programu pak bude jako už tradičně novoroční ohňostroj hlavního města Prahy, který odpálí pyrotechnici 1. ledna poprvé v historii na Letenské pláni. Ani letos si nenechají podívanou ujít tisíce Pražanů a návštěvníků metropole, tématem bude jeden den v hlavním městě.

Dva lidé se vážněji zranili při manipulaci s pyrotechnikou a záchranáři celkově evidují desítky výjezdů, jednalo se ale jinak většinou o drobnosti. Celkem jen v Praze ošetřili nejméně 12 lidí. Podobná byla silvestrovská noc hasičů,kteří nemuseli vyjíždět k velkému požáru.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud