Skandál kolem životního pojištění: Pojišťovny v Česku oklamaly až dva miliony lidí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Skandál kolem životního pojištění: Pojišťovny v Česku oklamaly až dva miliony lidí

Skandál kolem životního pojištění: Pojišťovny v Česku oklamaly až dva miliony lidí

Klienti pojišťoven, kteří si v letech 2004 až 2014 uzavřeli investiční životní pojištění, chtěly zajistit rodinu pro případ smrti a ještě u toho naspořit nějakou částku na důchod. Místo toho ale platili buď horentní sumy na poplatcích, nebo v případě smrti bylo plnění dokonce nulové. Upozornil na to Blesk.cz.

Finančně zabezpečit své blízké, pokud by se nám něco stalo, to chce asi každý z nás. Proto si řada Čechů a Moravanů pořizuje životní pojištění. Je to i výhodné, do 12 tisíc ročně si ho mohou odečíst z daní. Jenže lidé, kteří si vybrali investiční životní pojištění a doufali, že si tím zároveň na stáří naspoří určitou finanční rezervu, zjistili, že tvrdě narazili. Soudy a finanční arbitr už také první smlouvy zrušily a nařídily pojišťovnám vrátit lidem peníze.

„U České pojišťovny je problém v tom, že si s klienty nesjednala poplatky. Až když začali ukončovat smlouvy, tak zjistili, že poplatky měsíčně činí 20 až 30 procent, takže to nikdy nemůže být zisková věc. U pojišťovny Axa se zase zjistilo, že nešlo o pojištění, protože plnění v případě smrti bylo ve výši nula, nebo třeba jen deset tisíc,“ popsal Blesku jeden z poškozených klientů, Jiří Chvojka.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU SI MŮŽETE PŘEČÍST NA WEBU BLESK.CZ

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.