Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Skočil z okna kvůli exekuci. Na pohřbu na něj vzpomínala rodina i známí

Skočil z okna kvůli exekuci. Na pohřbu na něj vzpomínala rodina i známí

Rodina a desítky přátel se včera ve zlínském krematoriu naposledy rozloučili s Jaroslavem Janotou (+48) z Napajedel. Soudní verdikt ho dohnal k zoufalému činu. Než aby šel na 12 let do vězení, skočil ze sedmého patra balkonu.

Soud ho do vězení poslal za pokus vraždy a vyhrožování. Exekutoři po nešťastníkovi loni v lednu vymáhali 70 tisíc. Když dopoledne spal, odvrtali zámek a vnikli do bytu. Janota na ně namířil zbraň. Když utekli, vystřelil, ale nikoho nezranil. „Spal jsem tvrdě po noční, myslel jsem, že jsou to zloději. Výstřel byl varovný,“ uvedl u soudu.

 

Po incidentu exekutoři kontaktovali také Janotovu matku Ludmilu, která podle něj dluh následně uhradila. Na synově pohřbu řekla, že je to nespravedlivé. „Takový hodný člověk a tak musel skončit. Dohnal ho k tomu celý systém,“ řekla.

Na pohřbu ve zlínským krematoriu se sešla řada příbuzných i známých. Všichni jsou z tragédie zdrcení a věří, že byl Jaroslav odsouzen neprávem. „Říkal mi, že kdyby chtěl, tak je (exekutory, pozn. red.) trefí. Měl browning po tatínkovi. Dluhy mu údajně vznikly tak, že ještě jako voják z povolání přenechal služební byt v Prachaticích známému a ten je pak nasekal,“ vysvětlil Janotův bratranec Zdeněk Hubáček.

Celý článek najdete na webu Blesk.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link