Skončíme na ulici? Snad nikdo nespáchá sebevraždu. Klienty H-Systemu rozhodnutí soudu šokovalo | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Skončíme na ulici? Snad nikdo nespáchá sebevraždu. Klienty H-Systemu rozhodnutí soudu šokovalo

Skončíme na ulici? Snad nikdo nespáchá sebevraždu. Klienty H-Systemu rozhodnutí soudu šokovalo

Klienti H-systemu jsou verdiktem Nejvyššího soudu, který jim přikázal se z domů, které po krachu společnosti dostavěli za své, šokováni. Řada z nich neví, kam půjde či zda skončí na ulici. Blesk.cz s některými lidmi mluvil, podívejte se, co na nastalou situaci říkají.  

Pro Moniku Němcovou (51) byl tenhle verdikt absolutním šokem. „Ten insolvenční soud probíhal tři roky. My jsme do něj nesměli vstupovat, neměli jsme žádné informace a najednou se objeví taková zpráva z čistého nebe!“ řekla Blesku Němcová. „Ta situace je teď nejhorší, čím se mohla stát. Je to naprostý rozkol mezi spravedlností a právem,“ míní.

Už třikrát prý navrhovali, že si „své“ domy odkoupí. „Za to bojujeme už patnáct let. Naší jedinou snahou vždy bylo vše dorovnat. Teď máme všichni pocit absolutní nespravedlnosti, byť jsme doufali v opak,“ podotkla paní Němcová.

„Kromě pročítání spisů by bylo dobré vidět za nimi osudy konkrétních lidí, kteří tu dvacet let žijí, vychovávají děti, lidé se tu narodili i umírali. To, jestli se prodá osm domů, nikoho nezachrání,“ dodala.

Zástupce družstva Martin Junek (57) však přiznal, že pomyslel i na emigraci. „Teď jsem se ocitl ve státě, který za mnou coby občanem nestojí. Jsem šokovaný tím, co se tu může stát a děje,“ postěžoval si. Vadí mu i to, že soud chce místním vzít domovy, které zaplatili dvakrát. „To je nehoráznost! Teoreticky bychom mohli domy rozebrat a materiál prodat nebo by i naši senioři mohli ve svých domech squatovat...,“ nadhodil. 

A přidal i černé myšlenky: „Doufám, že nikdo nespáchá třeba sebevraždu, už k tomu kvůli H-Systemu došlo. Musíme vyčkat.“

Další výpovědi klientů H-systemu si přečtěte na webu Blesk.cz.

 

 

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.