Šlachtův exdetektiv zadržený na Ukrajině je propuštěný na kauci, dva měsíce nesmí vyjet ze země | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šlachtův exdetektiv zadržený na Ukrajině je propuštěný na kauci, dva měsíce nesmí vyjet ze země

Šlachtův exdetektiv zadržený na Ukrajině je propuštěný na kauci, dva měsíce nesmí vyjet ze země

Bývalý vysoký důstojník někdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Luděk Vokál, kterého včera podle informací INFO.CZ zadržela policie na Ukrajině, je propuštěný z vazby. INFO.CZ to potvrdila mluvčí Ministerstva zahraničí Irena Valentová. Vokála úřady zadržely kvůli nezákonnému použití technických prostředků. 

„Soud rozhodl o tom, že ho propustí na kauci. Výše kauce odpovídá částce 4500 eur. Podmínkou je, že se bude po dobu dvou měsíců pohybovat na území Ukrajiny. nesmí vycestovat a musí plně spolupracovat s policií," uvedla pro INFO.CZ Valentová. 

U soudního jednání byla podle české diplomacie přítomná konzulka, Vokál měl k dispozici dva přiřazené právníky. Nyní už bude mít také komerčního právníka, kterého mu pomohla získat ambasáda, potvrdila Valentová.

Luďka Vokála v České republice stíhá Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) kvůli podezření z několika trestných činů. Souviset mají s jeho angažmá na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), jemuž kdysi velel Robert Šlachta.

Vokál tvrdí, že se stal oběti spiknutí a her v bezpečnostních strukturách. Ze sektoru bezpečnosti ale ani po svém stíhání zcela neodešel a jeho zatčení na Ukrajině podle informací INFO.CZ souvisí právě s jeho současnou aktivitou.

Vokálův advokát Radek Šmerda se zatím nechtěl k zadržení svého klienta na Ukrajině vyjadřovat. Vokálovi podle důvěryhodných informací hrozí v zemi vazební stíhání, rozhodnout by se o něm mělo v nadcházejících hodinách.

Více o kauze zde

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.