Šlechtovou na obraně nejspíš vystřídá Landovský. Hamáček míří na vnitro | info.cz

Články odjinud

Šlechtovou na obraně nejspíš vystřídá Landovský. Hamáček míří na vnitro

Pokud vyjednavači ANO a sociální demokracie nakonec dospějí k definitivní dohodě, je velmi pravděpodobné, že se novým ministrem obrany stane současný náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie Jakub Landovský. INFO.CZ informaci zjistilo z důvěryhodných zdrojů blízkých jednání. 

Landovský, který je synem herce a disidenta Pavla Landovského, je náměstkem již od roku 2015, přičemž na obraně působil předtím jako poradce. Je členem sociální demokracie a je uznávaným odborníkem na obranu napříč politickými stranami. 

Sám Landovský informaci INFO.CZ komentovat nechtěl. „No comment. Čekám stejně jako všichni ostatní, co nakonec vyjednávací týmy vyjednají," řekl redakci.

Rýsují se ovšem i jména pro další resorty, které mají získat sociální demokraté. Šéf ČSSD Jan Hamáček podle informací INFO.CZ nejspíš skutečně míří na vnitro, jak informovaly minulý týden Lidové noviny. Novým ministrem zahraničí by se měl stát europoslanec Miroslav Poche, přičemž Martin Stropnický by mohl být velvyslancem v Izraeli, jak INFO.CZ informovalo již minulý týden.

S ohledem na obsazení ministerstva kultury, které by sociální demokraté měli také získat, se v kuloárech nejčastěji mluví o Lukáši Kauckém, bývalém šéfovi mladých sociálních demokratů a exnáměstkovi na ministerstvu zahraničí. „Pan prezident ovšem bude mít problém přijmout nominaci kohokoliv, kdo bude z Prahy,“ řekl INFO.CZ zdroj blízký jednání.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud