Smrt dvou dívek u Mlékojed vyvolává spekulace o „sebevražedné“ internetové hře z Ruska | info.cz

Články odjinud

Smrt dvou dívek u Mlékojed vyvolává spekulace o „sebevražedné“ internetové hře z Ruska

Tragická nehoda, kdy vlak v Mlékojedech usmrtil o víkendu dvě šestnáctileté dívky, na sociálních sítích a v bulvárním tisku vyvolává ničím neopodstatněné spekulace, že se oběti účastnily ruské sebevražedné hry. Ta si vysloužila název Modrá velryba. Jde pravděpodobně o uzavřenou skupinu na sociálních sítích, jejíž správce nebo správci motivují členy ke spáchání sebevraždy. 

Rusové se domnívají, že účast v podivné hře může být důvodem, proč stovky mladých Rusů v uplynulých měsících spáchaly sebevraždu. Česku zatím žádný takový případ známý není, Slovenskem ovšem před dvěma týdny otřásla sebevražda šestnáctiletého Denise, který skočil pod vlak. Podle internetového serveru Blesk.cz jeho přátelé tvrdí, že byl účastníkem Modré velryby.

Správce nebo správci skupiny členům skupiny údajně po dobu 50 dní dávají nejrůznější úkoly, jejichž náročnost se postupně stupňuje. Podle britského bulvárního deníku The Sun jde například o sledování hororových filmů či o vstávání ve velmi časných hodinách. Posledním úkolem prý bývá smrt vlastní rukou.

Ruská policie v této souvislosti prověřuje nejméně 150 sebevražd mladých lidí, které se staly mezi listopadem 2015 a dubnem 2016. „Téměř všechny tyto děti byly členy stejných internetových skupin a žily v dobrých a šťastných rodinách,“ napsala ruská Novaja Gazeta.

Dvě školačky ze Sibiře ve věku 15 a 16 let například skočily ze střechy čtrnáctipatrové budovy. Jedna z nich předtím na sociální sítě dala obrázek modré velryby s nápisem "Konec". Další mladá Sibiřanka se pak vážně zranila, když skočila z pátého patra na zasněženou ulici. Čtrnáctiletá Ruska z Čity na Dálném východě zemřela poté, co se vrhla pod vlak. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud