Šofér zůstal na přejezdu stát s autobusem plným dětí. Soudní verdikt překvapil i žalobce | info.cz

Články odjinud

Šofér zůstal na přejezdu stát s autobusem plným dětí. Soudní verdikt překvapil i žalobce

Případ řidiče, který s autobusem plným dětí zůstal stát na přejezdu ve Skalici nad Svitavou, nebyl trestným činem. K tomuto závěru dospěl Okresní soud v Blansku a postoupil případ k vyřešení městskému úřadu v Boskovicích. Původně muži hrozilo až pět let vězení za spáchání trestného činu obecného ohrožení. Usnesení soudu není pravomocné.

Událost se stala předloni na podzim. Podle obžaloby vjel linkový autobus na přejezd, když tam svítila červená světla. Za přejezdem kvůli stavbě a zúžení silnice stála kolona vozidel. Autobus proto zůstal na přejezdu a jedna z klesajících závor mu skončila na střeše. V autobuse cestovalo 40 dětí a tři další dospělí.

Závoru zvedli dva cestující z autobusu. Díky nim a díky protijedoucímu nákladnímu vozu, který na silnici uvolnil místo, mohl jet autobus dál. Kolem následně projel spěšný vlak se 140 pasažéry. Čtyřiašedesátiletý řidič tvrdí, že na přejezd vjížděl, když červená světla nesvítila.

Autobus uvíznul na přejezdu ve Skalici na kolejích autor: INT

Samosoudkyně Helena Frantelová poukázala na to, že zadní část autobusu uvízla na manipulační koleji, kde žádný vlak projet nemohl, což řidič autobusu věděl. „Vzhledem ke znalosti přejezdu se na to mohl spolehnout,“ uvedla. Vlak navíc projel pomalu po nejvzdálenější koleji od autobusu. Podle ní tak situace nedosáhla obecného ohrožení, a věc bude řešit boskovický úřad v přestupkovém řízení.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud