Články odjinud

Sousedská válka v Českých Budějovicích přerostla v útok chemikálií. Lidé se dusili v hudebním klubu

Sousedská válka v Českých Budějovicích přerostla v útok chemikálií. Lidé se dusili v hudebním klubu

Českobudějovický hudební klub Highway 61 má podle svého provozovatele dlouhodobě problémy se sousedem. Teď vzájemné spory vyvrcholily, když někdo nalil do vzduchotechniky klubu chemikálii. Majitel provozovny to považuje za sabotáž a případem se aktuálně zabývá policie. Informoval o tom server iDnes.cz.

Podle serveru nejde o první akci namířenou proti klubu. Spory údajně začaly mírněji – jednalo se o poškrábané dveře nebo zalomené sirky v zámku. Teď konflikt přerostl v něco mnohem závažnějšího.

Incident se odehrál v pátek přímo při koncertu skupiny St. Johnny, kdy pachatel vlil do vzduchotechniky chemikálii a ta se začala šířit klubem. Vynutilo si to malou evakuaci, protože během pár minut se uvnitř nedalo dýchat. Případ zaměstnal záchranáře, hasiče i policii, která se jím dál zabývá. „Víme, kdo nám škodí, ale bohužel máme svázané ruce,“ řekl novinářům provozovatel podniku.

„Provedli jsme měření a v současné době čekáme na rozbor, na základě kterého se určí, o jakou chemickou látku se jednalo.“ řekla pro MF DNES mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Údajně by se mělo jednat o čpavek. Policie teď vyhodnocuje, zda se jednalo o přestupek nebo zda někoho obviní z trestného činu.

 

Články odjinud