Sousedská válka v Českých Budějovicích přerostla v útok chemikálií. Lidé se dusili v hudebním klubu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sousedská válka v Českých Budějovicích přerostla v útok chemikálií. Lidé se dusili v hudebním klubu

Sousedská válka v Českých Budějovicích přerostla v útok chemikálií. Lidé se dusili v hudebním klubu

Českobudějovický hudební klub Highway 61 má podle svého provozovatele dlouhodobě problémy se sousedem. Teď vzájemné spory vyvrcholily, když někdo nalil do vzduchotechniky klubu chemikálii. Majitel provozovny to považuje za sabotáž a případem se aktuálně zabývá policie. Informoval o tom server iDnes.cz.

Podle serveru nejde o první akci namířenou proti klubu. Spory údajně začaly mírněji – jednalo se o poškrábané dveře nebo zalomené sirky v zámku. Teď konflikt přerostl v něco mnohem závažnějšího.

Incident se odehrál v pátek přímo při koncertu skupiny St. Johnny, kdy pachatel vlil do vzduchotechniky chemikálii a ta se začala šířit klubem. Vynutilo si to malou evakuaci, protože během pár minut se uvnitř nedalo dýchat. Případ zaměstnal záchranáře, hasiče i policii, která se jím dál zabývá. „Víme, kdo nám škodí, ale bohužel máme svázané ruce,“ řekl novinářům provozovatel podniku.

„Provedli jsme měření a v současné době čekáme na rozbor, na základě kterého se určí, o jakou chemickou látku se jednalo.“ řekla pro MF DNES mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Údajně by se mělo jednat o čpavek. Policie teď vyhodnocuje, zda se jednalo o přestupek nebo zda někoho obviní z trestného činu.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.