Spis na Babiše nedáme, vzkazuje policie poslancům. Bojí se vynášení informací a neoprávněných kopií | info.cz

Články odjinud

Spis na Babiše nedáme, vzkazuje policie poslancům. Bojí se vynášení informací a neoprávněných kopií

Policie nedá spis týkající se kauzy Čapí hnízdo „z ruky“. Smůlu tak mají i členové sněmovního mandátového a imunitního výboru, kteří žádali, aby jim byly dokumenty zaslány do dolní komory. Policie to odmítla s tím, že není možné v takovém případě zaručit, že by do spisu nenahlížel nikdo neoprávněný, případně že by spis čítající 7500 stránek nebyl kopírován, uvedl server Novinky. Členové výboru tak budou kvůli nahlédnutí do listin muset na policii.

Sněmovní výbor požádal policii o převezení spisu do Sněmovny minulý týden, což poslanci zdůvodnili svým údajně nabitým programem. Policisté však převážení spisu vylučují a místo toho poslancům výboru nabízejí, že se s ním mohou seznámit na policejní služebně.

Stejný postup přitom policisté zvolili i v minulém volebním období, kdy se mandátový a imunitní výbor vydáním obou špiček hnutí ANO zabýval. I tehdy museli jeho členové docházet na policii, aby se s dokumentem mohli seznámit.

Sněmovna nakonec Faltýnka s Babišem ke stíhání vydala, nicméně tím, že oba politici ve volbách obhájili svůj poslanecký mandát, bylo jejich trestní stíhání přerušeno. O jejich vydání tak nyní bude muset znovu rozhodnout dolní komora v novém složení. Jinak by policisté museli čekat, až jim mandát skončí.

Policie v kauze Čapí hnízdo obvinila vedle Babiše a Faltýnka kvůli padesátimilionové dotaci dalších devět lidí včetně Moniky Babišové. Babiš je podezřelý z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie. Faltýnka policie podezírá z dotačního podvodu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud