Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Spolujezdkyně z tragické nehody vysílané přes facebook ztratila paměť

Spolujezdkyně z tragické nehody vysílané přes facebook ztratila paměť

Tmu a prázdno! To má zatím v hlavě místo vzpomínek na tragickou nehodu u Obrnic spolujezdkyně Nikola V. (22). Neví, co se přesně stalo, jak došlo k nehodě, a ani to, jak její kamarádka Nikol B. (†21), která vůz řídila, zemřela.

 Nikola V. jízdu smrti živě přenášela na Facebook. Vyvázla z ní jen s modřinami, zato paměť jí vypověděla službu. Od středy je v domácím ošetřování u svých rodičů. „Rodiče jsou šťastní, že to přežila, a věří, že i paměť se jí vrátí. Pak prý může dostat šok. Říkali jim to doktoři. Pochopte, že dceru chrání před vším zvenčí,“ řekla osoba z okolí rodiny. „Byli u nich i z nějaké autoškoly, zda jim poskytnou to video. Táta před nimi zabouchl dveře,“ dodala.

Důvodem výpadku paměti může být podle odborníků jak fyzické poškození mozku při otřesu, tak »rána« psychická. „Při dopravních nehodách je to obvyklé, nebo když jde o otřesný zážitek. Až časem se paměť vrátí,“ uvedla psychiatrička Džamila Stehlíková. Kdy si Nikola V. na prožitou tragédii vzpomene, lze stěží předpovídat.

„Může to být otázka několika dnů, ale i týdnů až měsíců,“ dodává psycholog Jiří Novák. Ztráta paměti je podle specialistů přirozenou obranou organismu. Tím, že si nevzpomíná, neřeší to, se chrání před zátěží, která je pro ni po prožitém traumatu zatím neúnosná. Nikola V. byla hospitalizována na chirurgickém oddělení teplické nemocnice od čtvrtečního večera, kdy k tragické havárii došlo, do středy.

Více na Blesk.cz.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1