Spolupráce komunistů a ANO dostává jasnější obrysy. Jednání o programu budou pokračovat | info.cz

Články odjinud

Spolupráce komunistů a ANO dostává jasnější obrysy. Jednání o programu budou pokračovat

KSČM bude s hnutím ANO pokračovat v jednáních o programu. Po více než hodinové schůzce se zástupci vládního hnutí to ČTK řekl místopředseda komunistů Jiří Dolejš s tím, že dohoda o dalším jednání byla účelem dnešního setkání. KSČM podle něj ocenila, že ANO neodmítlo návrh komunistů na zdanění církevních restitucí a nebrání se přípravě zákona o referendu.

Vzhledem k tomu, že dopoledne zasedají ve Sněmovně poslanecké kluby a vedení dolní komory, vyjádří se účastníci schůzky k jejím výsledkům podrobněji až na pravidelných tiskových konferencích jednotlivých stran.

ANO zahájilo druhé kolo rozhovorů o vládě s ostatními sněmovními stranami minulý týden, protože jeho jednobarevná menšinová vláda neuspěla u poslanců se žádostí o důvěru. Dosud zástupci ANO jednali s ČSSD a SPD, ve středu se setkají ještě s ODS.

Sociální demokraté minulý týden předložili ANO své programové požadavky pro případnou vládní spolupráci. Patří mezi ně proevropské směřování země, plnění závazků v NATO nebo podpora mladých rodin a seniorů. Sociální demokraté také odmítají, aby ve vládě byla trestně stíhaná osoba. Vzhledem ke stíhání předsedy ANO Andreje Babiše kvůli dotacím pro farmu Čapí hnízdo rovněž nechtějí, aby ANO kontrolovalo ministerstva financí, vnitra a spravedlnosti. Vedení ANO v pondělí potvrdilo, že jeho jediným kandidátem na premiéra zůstává navzdory stíhání Babiš.

Hnutí SPD na schůzce s ANO jednalo o programových prioritách obou uskupení. SPD požaduje například hmotnou odpovědnost politiků, přijetí zákona o referendu včetně možnosti hlasovat o vystoupení z EU nebo nulovou toleranci nezákonné migrace.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud