Spory u Svobodných. Mach už není předseda | info.cz

Články odjinud

Spory u Svobodných. Mach už není předseda

Petr Mach dnes rezignoval na funkci předsedy Strany svobodných občanů. Důvodem jsem podle něj spory o další strategii strany. Svobodné Mach vedl od vzniku strany 14. února 2009.

 „Strana se dostala do vnitřního sporu o charakter, směřování a ústřední téma komunikace pro volby do Poslanecké sněmovny. Spor se vedl o to, jestli vystoupení z EU (tzv. „czexit“) má být hlavním či jediným volebním tématem strany, nebo ne. Já osobně tuto tezi nepodporuji, protože myslím, že naše občany kromě bruselské byrokracie trápí např. vysoké daně a neustálé ukrajování našich svobod naší českou vládou," uvedl Mach v tiskové zprávě rozeslané stranou. 

Dodal, že svou rezignací chtěl těmto "ubíjejícím" sporům zabránit. Mach se nicméně o funkci chce znovu ucházet. 

Stranu svobodných občanů založil v roce 2009. Jejím největším úspěchem na celostátní úrovni byl zisk poslaneckého místa ve volbách do Evropského parlamentu před dvěma lety právě pro Macha. V českých sněmovních volbách strana, která se potýká s úbytkem členů, zatím neuspěla. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud