Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Staří harcovníci“ z TOP 09 Korte a Laudát končí v politice. Do voleb půjdou neotřelé tváře

„Staří harcovníci“ z TOP 09 Korte a Laudát končí v politice. Do voleb půjdou neotřelé tváře

Šéf poslaneckého klubu František Laudát a „zpívající“ poslanec Daniel Korte (oba TOP 09) skončí s podzimními volbami na svých postech. Na pražské kandidátce vystřídají „staré harcovníky“ neotřelejší tváře v podobě místopředsedkyně strany Markéty Pekarové Adamové a poslance Martina Plíška. O změně informoval ve čtvrtek deník Právo.

Laudát měl být podle původního plánu na kandidátce na čtvrtém místě. Korte, který se proslavil v roce 2011 mimo jiné zpěvem při hlasování o nedůvěře vládě Petra Nečase (ODS), pak v nominaci skončil na místě dvanáctém.

Oba se rozhodli z politiky odejít a vrátit se ke svým původním profesím – Laudát bude podnikat, Korte se míní věnovat překladatelství.

„Dokončit toto volební období a v politice skončit jsem chtěl už loni v listopadu po volbě nového pražského vedení TOP 09,“ vysvětlil Právu Laudát s tím, že neodchází kvůli sporům s Miroslavem Kalouskem. A chce i nadále ve straně zůstat jako řadový člen. Ke konci března má v plánu složit funkci šéfa poslaneckého klubu TOP 09.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1