Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šťastný konec. Ministerstvo bude hradit zásahy letecké záchranky i mimo provozní dobu

Šťastný konec. Ministerstvo bude hradit zásahy letecké záchranky i mimo provozní dobu

Ministerstvo zdravotnictví zaplatí letecké záchrance zásahy i mimo provozní dobu tak, aby byla zajištěna maximální péče pacientů v co nejkratší době. Na Facebooku to dnes uvedl šéf rezortu Miroslav Ludvík. Kauza se rozvířila začátkem týdne poté, co společnost DSA oznámila, že ministerstvo odmítá zaplatit devět akutních zásahů mimo provozní dobu, jako byl let ke sraženému dítěti v bezvědomí.

 

„V rámci stávajících kontraktů budeme hradit i oprávněné vzlety, které nastanou před i po původně pevně stanovené době. Snahou je nepochybně zabezpečit maximální dostupnost péče v co nejkratší době,“ napsal ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Jak uvádí jeho náměstek Roman Prymula, je totiž možné navýšit stávající kontrakt. „Naštěstí se ukázalo, že počet letů, které jsou mimo oficiálně deklarované a vysoutěžené hodiny, je natolik nízký, že se vejde do 10procentního navýšení. Kontrakt je tedy možné navýšit a my jsme schopni proplatit všechny lety mimo deklarované hodiny,“ vysvětlil pro Zpravodajský web Českého rozhlasu Prymula.

Ludvíkův rezort tak zaplatí zpětně i všechny lety mimo stanovené hodiny, které byly uskutečněny v letošním roce. „Výjimkou jsou lety, které byly v roce 2016, tam už to nejsme schopni ošetřit,“ doplnil Prymula. Mezi neproplacenými případy tak je i prosincový let ke sraženému dítěti v bezvědomí.

Podle informací Českého rozhlasu ale společnost DSA zatím takovou informaci od ministerstva nedostala. Podle Prymuly má rezort rozeslat oficiální prohlášení během příštího týdne.