Šťastný konec. Ministerstvo bude hradit zásahy letecké záchranky i mimo provozní dobu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šťastný konec. Ministerstvo bude hradit zásahy letecké záchranky i mimo provozní dobu

Šťastný konec. Ministerstvo bude hradit zásahy letecké záchranky i mimo provozní dobu

Ministerstvo zdravotnictví zaplatí letecké záchrance zásahy i mimo provozní dobu tak, aby byla zajištěna maximální péče pacientů v co nejkratší době. Na Facebooku to dnes uvedl šéf rezortu Miroslav Ludvík. Kauza se rozvířila začátkem týdne poté, co společnost DSA oznámila, že ministerstvo odmítá zaplatit devět akutních zásahů mimo provozní dobu, jako byl let ke sraženému dítěti v bezvědomí.

 

„V rámci stávajících kontraktů budeme hradit i oprávněné vzlety, které nastanou před i po původně pevně stanovené době. Snahou je nepochybně zabezpečit maximální dostupnost péče v co nejkratší době,“ napsal ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Jak uvádí jeho náměstek Roman Prymula, je totiž možné navýšit stávající kontrakt. „Naštěstí se ukázalo, že počet letů, které jsou mimo oficiálně deklarované a vysoutěžené hodiny, je natolik nízký, že se vejde do 10procentního navýšení. Kontrakt je tedy možné navýšit a my jsme schopni proplatit všechny lety mimo deklarované hodiny,“ vysvětlil pro Zpravodajský web Českého rozhlasu Prymula.

Ludvíkův rezort tak zaplatí zpětně i všechny lety mimo stanovené hodiny, které byly uskutečněny v letošním roce. „Výjimkou jsou lety, které byly v roce 2016, tam už to nejsme schopni ošetřit,“ doplnil Prymula. Mezi neproplacenými případy tak je i prosincový let ke sraženému dítěti v bezvědomí.

Podle informací Českého rozhlasu ale společnost DSA zatím takovou informaci od ministerstva nedostala. Podle Prymuly má rezort rozeslat oficiální prohlášení během příštího týdne. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.