Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stojí za zmizením Míši z Ústí přítel matky? Když přijel, bývala prý raději u babičky

Stojí za zmizením Míši z Ústí přítel matky? Když přijel, bývala prý raději u babičky

Už devět dní celé Ústí nad Labem pátrá po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové. Pohřešování nahlásila její matka minulou středu večer. V celém případu je ale příliš mnoho nejasností a veřejnost na sociálních sítích debatuje o nejrůznějších teoriích. Do jedné z takových diskuzí vstoupil i kamarád Míšiny matky a prozradil něco otřesného, napsal server Blesk.cz.

„Miška neměla Otu ráda,“napsal rodinný známý Jan na facebooku. Ota je partner Míšiny matky, který měl být vyšetřován kvůli obtěžování nezletilé dívky. Jeho jméno se v tomto případě skloňuje až příliš často. Fakt, že ho malá Míša neměla v oblibě, potvrdila už Míšina babička.

Míša se pohřešuje již devět dní - původně se předpokládalo, že zmizela po cestě do školy ve středu ráno. Jenže před pár dny policisté rozšířili okruh pátrání i na úterý. Přidali též informaci, že její telefon byl v úterý večer už vypnutý.

Veškerá pátrání byla marná, podle zveřejněných informací tápe i policie, která zatím Míšu nenašla na žádných záznamech z kamer v širokém okolí. Veřejnost se uchyluje k teoriím o trestném činu a první na ráně je právě Míšin blízký - Ota S.

„Co vím od babičky Mišky, byla raději u ní, když přijel Ota," napsal o muži Jan. "Dal jsem policii papír, na kterém bylo osm bodů, co se týče Oty S. a který jsem sepsal s Evinou matkou na základě toho, co říkala o něm Miška,“ dodal. 

Více informací a pokračování článku najdete na Blesk.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744