Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Střecha, pod kterou šlo o život. Podívejte se na zničenou halu v České Třebové z výšky

Střecha, pod kterou šlo o život. Podívejte se na zničenou halu v České Třebové z výšky

80 účastníků florbalového zápasu, nad jejichž hlavami se v sobotu v České Třebové začal sypat strop, vyvázlo jen o kousek. Co za propadem střechy nového sportoviště je, zjišťují znalci. Blesk.cz přinesl letecké záběry ukazující poškození střechy v plném rozsahu.

„Slyšeli jsme nejdřív takové lupání, znělo to jako, když si někdo pinká míčkem. Pak najednou obrovská rána, viděl jsem jak se ze stropu vysypaly piliny nebo něco. Začali jsme utíkat, bylo to hrozně rychlé,“ řekl v neděli ČTK osmnáctiletý mladík, který jako organizátor seděl u časomíry umístěné zhruba v polovině haly.

Podobně událost popisuje předsedkyně Florbalového klubu Orlicko-Třebovsko Renáta Typlová. „Konstrukce se začala hroutit odzadu postupně do plochy. Ty trámy se propadaly směrem do hřiště, sesypalo se to jako hromádka z karet. Šlo to rychle, prostor uniknout tam naštěstí byl,“ uvedla.

360p 240p
V nové hale v České Třebové se zřítila střecha. 80 lidí prchalo

Příčinu pádu haly v České Třebové teprve určí znalecké posudky. Policie vyměnila původně určeného znalce za jiného kvůli možné podjatosti. Vedle policie posudek vypracuje i Pardubický kraj, který byl hlavním investorem stavby a který chce nechat projekt posoudit od studie až po kolaudaci. Projektant haly ovšem tvrdí, že celá výstavba proběhla standardně. Vrstva sněhu, která se na střeše nacházela, podle něj příčinou rozhodně nebyla.

Text vyšel na serveru Blesk.cz. Další zprávy zde.

 

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1