Články odjinud

Středočeská hejtmanka se hádala s lékaři. Chtěla pro manžela VIP péči

Středočeská hejtmanka se hádala s lékaři. Chtěla pro manžela VIP péči

Dva konflikty měla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) s krajskou nemocnicí v Benešově. Požadovala údajně nadstandardní péči pro svého manžela a švagra. Podle svědectví přitom měla argumentovat svojí funkcí. O kauze informoval web Seznam Zprávy.

Incidenty se měly odehrát v srpnu a září. Během toho prvního přivezli do benešovské nemocnice muže, jenž byl podle zjištění Seznamu hejtmančiným švagrem. Jermanová se v zařízení měla objevit v noci a stěžovat si na špatnou péči.

Před pacienty měla na lékaře křičet, aby pro jejího švagra našli lůžko. Jermanová tvrdí, že na ní byl personál nepříjemný a jejího švagra nechal ležet po vyšetření na chodbě, proto se ohradila. Prý si to s ním a s ředitelem nemocnice vysvětlila.

Případ nechal prověřit zastupitel za ODS Martin Kupka. Výsledkem bylo zjištění, že lékaři z medicínského hlediska nepochybili.

Druhý konflikt vznikl kvůli hospitalizaci jejího manžela Pavla Pokorného. Ten šel do nemocnice kvůli operaci kolene. Podle lékařů chtěla hejtmanka pro svého muže VIP přístup. Jermanová tvrdí, že byla s personálem dohodnutá, že pacient dostane jednolůžkový pokoj.

Situaci zkomplikoval příjem čtyř pacientů ve vážném stavu, kvůli čemuž musel Pokorný na čas do třílůžkového pokoje. Jermanová podle lékařů reagovala slovy, že si na oddělení vyšlápne. Péče podle ní byla „děs a hrůza“, a to navzdory faktu, že kraj „sype do nemocnice spoustu peněz.“

Hejtmanka, která je ze své pozice nadřízenou vedení nemocnice, také nebyla spokojená s tím, že jejího manžela před propuštěním nezkontroloval přímo operatér. Lékaři ale tvrdí, že je neobvyklé už jen to, že muž po laparoskopické operaci v nemocnici nocoval.

 

Články odjinud