Středočeská hejtmanka se hádala s lékaři. Chtěla pro manžela VIP péči | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Středočeská hejtmanka se hádala s lékaři. Chtěla pro manžela VIP péči

Středočeská hejtmanka se hádala s lékaři. Chtěla pro manžela VIP péči

Dva konflikty měla středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) s krajskou nemocnicí v Benešově. Požadovala údajně nadstandardní péči pro svého manžela a švagra. Podle svědectví přitom měla argumentovat svojí funkcí. O kauze informoval web Seznam Zprávy.

Incidenty se měly odehrát v srpnu a září. Během toho prvního přivezli do benešovské nemocnice muže, jenž byl podle zjištění Seznamu hejtmančiným švagrem. Jermanová se v zařízení měla objevit v noci a stěžovat si na špatnou péči.

Před pacienty měla na lékaře křičet, aby pro jejího švagra našli lůžko. Jermanová tvrdí, že na ní byl personál nepříjemný a jejího švagra nechal ležet po vyšetření na chodbě, proto se ohradila. Prý si to s ním a s ředitelem nemocnice vysvětlila.

Případ nechal prověřit zastupitel za ODS Martin Kupka. Výsledkem bylo zjištění, že lékaři z medicínského hlediska nepochybili.

Druhý konflikt vznikl kvůli hospitalizaci jejího manžela Pavla Pokorného. Ten šel do nemocnice kvůli operaci kolene. Podle lékařů chtěla hejtmanka pro svého muže VIP přístup. Jermanová tvrdí, že byla s personálem dohodnutá, že pacient dostane jednolůžkový pokoj.

Situaci zkomplikoval příjem čtyř pacientů ve vážném stavu, kvůli čemuž musel Pokorný na čas do třílůžkového pokoje. Jermanová podle lékařů reagovala slovy, že si na oddělení vyšlápne. Péče podle ní byla „děs a hrůza“, a to navzdory faktu, že kraj „sype do nemocnice spoustu peněz.“

Hejtmanka, která je ze své pozice nadřízenou vedení nemocnice, také nebyla spokojená s tím, že jejího manžela před propuštěním nezkontroloval přímo operatér. Lékaři ale tvrdí, že je neobvyklé už jen to, že muž po laparoskopické operaci v nemocnici nocoval.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.