Stropnický to ve sněmovně položil. Končí i ve vedení Babišova ANO a balí si kufry | info.cz

Články odjinud

Stropnický to ve sněmovně položil. Končí i ve vedení Babišova ANO a balí si kufry

Exministr Martin Stropnický odchází z tuzemské politiky. Jak informoval server Blesk Zprávy, skončil jako poslanec i jako místopředseda hnutí ANO. Důvodem je jeho přesun do Izraele, kde bude zastávat post velvyslance. Odletět by měl už za měsíc.

Na konci listopadu má do země přiletět na oficiální návštěvu prezident Miloš Zeman. Stropnický už řídí přípravu jeho cesty po telefonu.

„Prvního října bych měl to poslancování ukončit, udělám to asi notářským zápisem, který odevzdám předsedovi Sněmovny,“ řekl v polovině září v rozhovoru pro Blesk Zprávy tehdy ještě poslanec Martin Stropnický.

A Stropnický udělal, co slíbil. I když jeho fotografie stále visí na webových stránkách Poslanecké sněmovny, poslancem už Martin Stropnický není.

„Martin Stropnický už mandát složil, předpokládám, že ke konci září,“ potvrdil Blesk Zprávám šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Náhradník je připravený

Židle po Stropnickém ale nebude dlouho prázdná. Na jeho místo totiž ve Sněmovně nastoupí dvaatřicetiletý náhradník, projektový manažer ve stavebnictví Petr Venhoda. Ve volbách sice skončil až druhý pod čarou, ale podívá se do Sněmovny i on. První náhradnice z kandidátky Monika Červíčková nahradila v červnu ve Sněmovně exministra spravedlnosti Roberta Pelikána.

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz

Martin Stropnický o politice autor: Jakub Veinlich, Jan Jedlička


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud