Strůjce volebního úspěchu Pirátů mění politický dres. Přidává se k Mirku Topolánkovi | info.cz

Články odjinud

Strůjce volebního úspěchu Pirátů mění politický dres. Přidává se k Mirku Topolánkovi

Jeden z hlavních strůjců úspěchu Pirátů v nedávných parlamentních volbách Jakub Horák mění politický dres. Na svém facebookovém účtu oznámil, že vstupuje do volebního týmu Mirka Topolánka, který se bude ucházet o prezidentský úřad. „Situace v zemi potřebuje změnu a on má na to sílu,“ komentoval Horák své rozhodnutí. 

„Přátelé, přijal jsem nabídku od Mirka Topolánka a nyní jsem v jeho volebním týmu. Velmi se na tu jízdu těším,“ oznámil producent a marketingový expert Horák na svém facebookovém účtu. Vyvolal tím bouřlivé reakce.

Zatímco Piráti se ve své volební kampani vymezovali s – dost možná Horákem vymyšleným – heslem Pusťte nás na ně proti starým politickým strukturám, Topolánek je typický zástupce právě této garnitury. Teď jde topolánek do voleb s cílem rozbít mocenský pakt Zeman-Babiš.

Horák k tomu uvedl, že se rozhodl po zralé úvaze a že topoánka považuje za jediného, kdo má sílu tohoto cíle dosáhnout. V minulosti Horák kromě Pirátů například pomáhal i ČSSD se zacílením kampaně ke dvouletému výročí vlády. Upozornil na sebe také aktivitou kolem hnutí Nevím, které voličům „nic neslibuje“.

Rozhovor s Jakubem Horákem, před časem byl hostem pořadu Štrunc! autor: Info.cz

Bývalý premiér Mirek Topolánek oznámil svou kandidaturu na prezidenta minulý týden, následně se mu podařilo sehnat dostatek podpisů senátorů, aby byl k volbě připuštěn. Veřejnost, odborníci i sázková kancelář Fortuna jej okamžitě zařadili mezi vážné kandidáty. Právě u sázkové kanceláře měl ještě minulý týden kurs na vítězství ve volbách 225:1, nyní kurs klesnul na 6.5:1.

Rozhovor s Jakubem Horákem, před časem byl hostem pořadu Štrunc! autor: Info.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud