Strůjce volebního úspěchu Pirátů mění politický dres. Přidává se k Mirku Topolánkovi | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Strůjce volebního úspěchu Pirátů mění politický dres. Přidává se k Mirku Topolánkovi

Strůjce volebního úspěchu Pirátů mění politický dres. Přidává se k Mirku Topolánkovi

Jeden z hlavních strůjců úspěchu Pirátů v nedávných parlamentních volbách Jakub Horák mění politický dres. Na svém facebookovém účtu oznámil, že vstupuje do volebního týmu Mirka Topolánka, který se bude ucházet o prezidentský úřad. „Situace v zemi potřebuje změnu a on má na to sílu,“ komentoval Horák své rozhodnutí. 

„Přátelé, přijal jsem nabídku od Mirka Topolánka a nyní jsem v jeho volebním týmu. Velmi se na tu jízdu těším,“ oznámil producent a marketingový expert Horák na svém facebookovém účtu. Vyvolal tím bouřlivé reakce.

Zatímco Piráti se ve své volební kampani vymezovali s – dost možná Horákem vymyšleným – heslem Pusťte nás na ně proti starým politickým strukturám, Topolánek je typický zástupce právě této garnitury. Teď jde topolánek do voleb s cílem rozbít mocenský pakt Zeman-Babiš.

Horák k tomu uvedl, že se rozhodl po zralé úvaze a že topoánka považuje za jediného, kdo má sílu tohoto cíle dosáhnout. V minulosti Horák kromě Pirátů například pomáhal i ČSSD se zacílením kampaně ke dvouletému výročí vlády. Upozornil na sebe také aktivitou kolem hnutí Nevím, které voličům „nic neslibuje“.

1080p 720p 480p 360p 240p
Rozhovor s Jakubem Horákem, před časem byl hostem pořadu Štrunc!

Bývalý premiér Mirek Topolánek oznámil svou kandidaturu na prezidenta minulý týden, následně se mu podařilo sehnat dostatek podpisů senátorů, aby byl k volbě připuštěn. Veřejnost, odborníci i sázková kancelář Fortuna jej okamžitě zařadili mezi vážné kandidáty. Právě u sázkové kanceláře měl ještě minulý týden kurs na vítězství ve volbách 225:1, nyní kurs klesnul na 6.5:1.

1080p 720p 480p 360p 240p
Rozhovor s Jakubem Horákem, před časem byl hostem pořadu Štrunc!

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.