Studenti sepsali petici proti přednáškám Babišovy vlády na VŠE. Ohrozí objektivitu výuky, bouří se | info.cz

Články odjinud

Studenti sepsali petici proti přednáškám Babišovy vlády na VŠE. Ohrozí objektivitu výuky, bouří se

Proti přednáškám členů vlády ANO v demisi na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) sepsali studenti petici. Obávají se, že jim bude prezentován jen jeden názorový proud, což je podle nich nepřípustné, navíc jen několik měsíců před komunálními a senátními volbami. Petici od soboty podepsalo víc než 200 lidí.

O chystané sérii přednášek s názvem Hospodářská politika pohledem jejích tvůrců informovaly dříve Hospodářské noviny (HN). První z přednášek na Národohospodářské fakultě VŠE je naplánovaná na 4. dubna, postupně by před studenty měli předstoupit jednotliví členové vlády. Sérii má uzavřít 10. května premiér v demisi Andrej Babiš. Mimosemestrální kurz je jedním z výsledků memoranda o spolupráci mezi Úřadem vlády ČR a Národohospodářskou fakultou.

 „Je namístě se domnívat, že bude během hodin prezentován pouze jeden názorový proud a že bez přítomnosti pohledu opozičních stran či nestranných odborníků může být výrazně ohrožena objektivita výuky,“ píše se v petici. Podle autorů textu by VŠE měla být nestranická a názorově neutrální. Dobré jméno školy podle petice podkopává, že přednášející budou reprezentovat kabinet, který bez důvěry činí nedostatečně odůvodněné personální změny a jehož předseda je trestně stíhán a „opředen mnoha negativními kauzami“.

 Národohospodářskou fakultu čeká v dubnu volba nového děkana, připomněly HN. Mandát končí Miroslavu Ševčíkovi, jeho nástupce povede fakultu do roku 2022. O místo děkana se ucházejí čtyři akademici, zvolí ho akademický senát fakulty.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud