Studenti vyjdou kvůli politikům ze škol. Chtějí bránit ústavní a společenské zvyklosti | info.cz

Články odjinud

Studenti vyjdou kvůli politikům ze škol. Chtějí bránit ústavní a společenské zvyklosti

Více než 60 pražských škol se hodlá zapojit do čtvrteční výstražné stávky studentů na obranu ústavních a společenských zvyklostí a hodnot. Přihlásilo se 30 gymnázií, devět vyšších a středních odborných škol a většina vysokých škol. Z největší české vysoké školy, Univerzity Karlovy v Praze, je mezi přihlášenými deset ze 17 fakult. Vyplývá to ze seznamu zapojených škol k dnešním 14:00. Pražské školy tvoří na seznamu zveřejněném pořadateli zhruba polovinu. Studenti vyjdou v poledne na půl hodiny před školní budovy.

„Vedení Univerzity Karlovy v Praze respektuje stanovisko studentů a aktivitě studentůnebrání,“ řekl ČTK mluvčí univerzity Václav Hájek. K protestu se přihlásila její filosofická, přírodovědná a pedagogická fakulta, fakulty sociálních věd a humanitních studií, 2. a 3. lékařská fakulta a evangelická a katolická teologická fakulta.

Stávky se zúčastní také studenti Vysoké školy ekonomické, Českého vysokého učení technického, Vysoké školy chemicko-technologické, Vysoké školy umělecko průmyslové a Akademie múzických umění.

Hlavní město zřizuje 101 středních škol, dalších 75 je soukromých.

„Nejsme usmrkánci, jak nás někteří označují, nejsme ani nikým financováni. Jednotlivé školysi stávku organizují samy, my jim jen poskytujeme zastřešení a koordinaci. Je potřeba se včas postavit na obranu ústavních zvyklostí a morálních hodnot, než bude pozdě,“ uvedl v tiskové zprávě ke stávce její iniciátor Luboš Louženský. Stávku studentů podporuje i Studentská komora Rady vysokých škol, někteří senátoři a dvě desítky divadel.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud