Svědectví od jezera, kde utonuli dva chlapci: Zoufalé matky prosily o pomoc, dočkaly se výsměchu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Svědectví od jezera, kde utonuli dva chlapci: Zoufalé matky prosily o pomoc, dočkaly se výsměchu

Svědectví od jezera, kde utonuli dva chlapci: Zoufalé matky prosily o pomoc, dočkaly se výsměchu

Dva sedmiletí chlapci se včera u jezera Lhotka ztratili svým matkám, přivolaní záchranáři je našli mrtvé. Svědci tragického incidentu promluvili pro deník Blesk. Z jejich výpovědí vyplývá, že zaměstnanci areálu selhali – podle všeho pátrání po chlapcích ignorovali a k zoufalým matkám se chovali neuctivě. 

Dva malí chlapci, kteří se byli koupat s rodinami na jezeru Lhota, se ztratili ve čtvrtek odpoledne. Podle svědků se jedna z maminek na chvíli otočila a po klucích zbyly na hladině jen nafukovací kruhy. Obě ženy začaly své děti ihned zoufale hledat, ostatní návštěvníci přitom vůbec netušili, že je zle. „Rodiče prosili už dávno před tím o pomoc. Nikdo jim nevěnoval pozornost, jelikož to byli cizinci. Matka běhala po pláži a důchodkyně, které seděly v takzvané kanceláři se jim vysmívaly a až po dlouhé době poprvé v rozhlase zaznělo, že se ztratili dva sedmiletí chlapci," popsala Blesku svědkyně Kristýna. Podle dalších návštěvníků trvalo dokonce půl hodiny, než se zaměstnanci uvolili celou věc rozhlasem ohlásit.

Z rozhlasu se však podle svědků zprvu ozývaly jen neúplné informace, chyběla jména chlapců i jejich identita, která mohla ostatním pomoci v hledání. „Ani nezmínili, že to byli chlapci vietnamského původů, to až o dost později, když prosili ostatní o pomoc," vysvětlila.

Když se oznámení ozvalo už poněkolikáté, další návštěvníci se chtěli iniciativně zapojit. „Protože se hlášení neustále opakovalo a nic se nedělo, tak jsem šla do té kanceláře a řekla jsem té paní, co vysílala hlášení, že když to nemá delší dobu žádný výsledek, že by měla návštěvníky poprosit, aby šli z vody ven a vzali si k sobě své děti, aby bylo možné vůbec vyhodnotit, kde nějaké dítě bez rodiče je. Ona odmítla a řekla, že to dělat nebude a že nebude zbytečně vyvolávat chaos. A že nebude návštěvníky obtěžovat," popsala FTV Prima svědkyně Eva. „Ostatní návštěvníci ji začali přesvědčovat, aby to udělala, že je to dobrý nápad, což ona kategoricky odmítla, a řekla, ať okamžitě jdeme pryč, že to není naše práce. Paní, co byla vedle mě povídala: já jsem zdravotník, já bych ráda pomohla a ona jí řekla: vy se starejte o svojí práci, já se budu starat o tu svou, běžte pryč a nepřekážejte," dodala paní Eva.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

Komunální volby se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Aktuální informace a zpravodajství o volbách do Senátu naleznete zde>>>

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.