Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Svědek o tragédii v Mlékojedech: Dívky se vzaly za ruce a šly proti vlaku

1080p720p480p360p240p

V šoku jsou od sobotního podvečera obyvatelé Mlékojed na Mělnicku. Dvě mladé dívky v sobotu na přejezdu srazil vlak a na místě zemřely. Podle některých svědků nešlo o nešťastnou náhodu. Školačky možná spáchaly sebevraždu.

Byla to osudová chyba, nebo svůj život děvčata ukončila záměrně? Lidé, kteří u místa nehody bydlí, Blesku řekli, že asi patnáctileté dívky vlak vidět musely. „Strojvedoucí na ně troubil a brzdil, to bylo slyšet. Lidé, co stáli přímo u přejezdu, je viděli, jak se chytly za ruce a šly přímo proti tomu vlaku. Nevím, jestli to udělaly schválně, nebo jestli si třeba chtěly fotit selfie,“ řekl místní muž, který si nepřál být jmenován. Další lidé z vesnice uvádí, že jedna z dívek před nehodou psala na sociální síti o sebevraždě.

Na místo tragické srážky se včera vypravili spolužáci a kamarádi dívek, aby uctili jejich památku. Podle informací Blesku šlo o Veroniku Z. a Růženu C. Na koleje položili květiny a chvíli na ně v tichosti vzpomínali. „Vůbec nevím, proč to udělaly, jestli to byla nehoda nebo sebevražda. Nevěděla jsem o žádných problémech,“ řekla Blesku kamarádka jedné z dívek.

1080p 720p 480p 360p 240p
Svědek o tragédii v Mlékojedech: Dívky se vzaly za ruce a šly proti vlaku!

Na místo přišel také otec spolužačky mrtvých děvčat. „Je to hrůza, byly to dvě mladý holky. Neudělaly to bezdůvodně, myslím si, že to byla sebevražda z nešťastné lásky,“ řekl, ale podrobnější být nechtěl.

Do malé vesnice poblíž Neratovic se v sobotu okolo půl šesté rozjely vozy záchranářů, bohužel ale dívkám nebylo pomoci. „Obě utrpěly zranění neslučitelná se životem,“ řekl mluvčí středočeských policistů Zdeněk Chalupa.

Policie další informace neuvádí, podle ČTK vyšetřovatelé prověřují i verzi sebevraždy. Pozůstalým na místě museli pomáhat psychologové. „Poskytli posttraumatickou péči mladším lidem i rodinným příslušníkům,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Nehoda zlomila strojvedoucího. „Seděl tady a byl z toho úplně zdrcený. Sedl jsem si k němu a čekali jsme, až přijede záchranka,“ popsal místní muž, který si také nepřál být jmenován.

Další podrobnosti o tragédii na webu Blesk.cz.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744