Tajný kontrolor nedostal účtenku na 22 korun. Podnikateli obratem přistála pokuta 25 tisíc | info.cz

Články odjinud

Tajný kontrolor nedostal účtenku na 22 korun. Podnikateli obratem přistála pokuta 25 tisíc

Drobný prohřešek při elektronické evidenci tržeb má další oběť. Roman Slavík, který provozuje v Praze čtyři trafiky, dostal za porušení povinností pokutu 25 tisíc korun. Důvod této sankce je zarážející: jedna z prodavaček pozdě naúčtovala 22 korun a tajný kontrolor proto nedostal účtenku. Na případ upozornil Blesk.cz.

„Máme víc provozoven, na všech nám proběhlo asi 8 kontrol, z toho jedna, nevím kolikátá byla v řadě, byla takováhle,“ povzdechl si pro Blesk Zprávy Roman Slavík, který má v Praze čtyři trafiky, v jedné z nich se při markování zboží ale spletla prodavačka. „Paní nenamarkovala, obsloužila zákazníka, posléze ho namarkovala k dalšímu zákazníkovi. Zákon ale říká, že na každého zákazníka má být jedna účtenka,“ upřesnil Roman s tím, že kontrolor z obchodu odešel, aby se vzápětí vrátil.

Po kontrole se totiž podle muže kontrolor obvykle vrátí, aby se prozradil a uhrazené zboží šel vrátit. To znamená, že jej obchodník musí vystornovat a dát „zákazníkovi“ zpátky peníze. Asi v sedmi případech to bylo pokaždé v pořádku, pak přišlo oněch nešťastných 22 korun.

Nevadí mu pokuta, ale její výše

„Nenapadáme pochybení, ale nepřiměřenost výše částky, abychom za 22 korun dostali 25 tisíc,“ vysvětlil obchodník, který chápe, že zákon dává jasná pravidla, výše částky se mu ale nezdá.

Jak reagují úřady? Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud