Tak kdy to bude? Ovčáček popřel, že by Zeman s Babišem jednal o demisi vlády do konce týdne | info.cz

Články odjinud

Tak kdy to bude? Ovčáček popřel, že by Zeman s Babišem jednal o demisi vlády do konce týdne

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček popřel informaci o tom, že by Miloš Zeman přijal demisi vlády do konce tohoto týdne. „Pan prezident se setká s panem premiérem a přijme demisi vlády. Termín není zatím stanoven a neplatí tak původní předpoklad do konce týdne,“ napsal Ovčáček na svůj twitter. Pro ČTK následně uvedl, že se nepodařilo najít v Zemanově programu volný čas. 

Mluvčí vlády Barbora Peterová během dnešního dne na svém twitteru uvedla, že se premiér v demisi Andrej Babiš v řádu dnů vydá ze Strakovy akademie na Hrad. Do rukou prezidenta měl složit demisi vlády. Ovčáčkovo následné vyjádření tento časový harmonogram popírá. Zůstává tak otevřená otázka, jak dlouho nechá Miloš Zeman jednobarevnou Babišovu vládu bez důvěry a v demisi vládnout. 

Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) schválila svou demisi dnes v reakci na úterní hlasování ve Sněmovně, v němž nezískala důvěru. Mandát nyní bude vykonávat do jmenování nového kabinetu. Prezident Zeman už dříve uvedl, že Andrej Babiš od něho získá i druhý pokus na sestavení vlády. Po Babišovi ale na rozdíl od prvního pokusu bude požadovat alespoň 101 podpisů poslanců, kteří jeho nový kabinet podpoří. 

Podrobnosti nyní Hrad podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka domlouvá. Babiš novinářům řekl, že prezidenta požádal o termín, kdy mu demisi oficiálně předá. Sejít se s ním chce osobně. Vicepremiér Richard Brabec (ANO) ještě během dne předpokládal, že schůzka se uskuteční dnes nebo ve čtvrtek. 

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud