Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Táta ubodaného Petra ze Žďáru chce do sněmovny. Volá po trestu smrti

Táta ubodaného Petra ze Žďáru chce do sněmovny. Volá po trestu smrti

Letošní 21. říjen bude mít pro Kamila Vejvodu (45, KSČM) zvláštní příchuť. Poštěstí-li se mu, pošlou ho voliči ten den do dolní komory parlamentu jako nového poslance. Zároveň to však bude přesně týden od tříletého výročí tragické události, při které jeho 16letý syn zemřel rukou vyšinuté ženy. I kvůli tomu by Vejvoda rád, aby se v Česku uzákonil trest smrti.

Čtrnáctého října ráno vezl Kamil Vejvoda svého syna Petra do školy. V 7:30 ho vyložil a o pár minut později zvedl telefon a dozvěděl se informaci, která mu navždy změnila život: Syna po příchodu do školy pobodala šestadvacetiletá Barbora Orlová, paranoidní schizofrenička, již soud posléze poslal do detenčního ústavu. Hoch zemřel, když bránil spolužačku, které Orlová držela nůž pod krkem.

„Ještě jsem ho držel za ruku, šel jsem s ním... Dali mu kapačku,“ popsal ještě týž den smutné okolnosti zdrcený Kamil Vejvoda. O rok později v slzách přebíral z rukou prezidenta Zemana medaili Za hrdinství in memoriam za svého syna, zatímco zaplněný Vladislavský sál Pražského hradu mu vestoje tleskal.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link