Téhle šarády jsme mohli být ušetřeni, kdyby ho ANO nepodporovalo, reaguje opozice na konec Ondráčka | info.cz

Články odjinud

Téhle šarády jsme mohli být ušetřeni, kdyby ho ANO nepodporovalo, reaguje opozice na konec Ondráčka

Opoziční politici vítají rozhodnutí poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) odstoupit z čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Podle nich k tomu přispěl tlak veřejnosti v podobě pondělních demonstrací. O odstoupení Ondráčka informovala Česká televize, Ondráček to potvrdil v 15:25 v projevu k poslancům ve Sněmovně. Pravici přitom nazval demokratickou žumpou.

„Rozhodnutí pana poslance Ondráčka odstoupit z čela komise pro GIBS vítám. Téhle šarády jsme ale mohli být všichni ušetřeni, kdyby ho hnutí ANO od začátku nepodporovalo,“ uvedl na twitteru předseda ČSSD Jan Hamáček.

„Pan Ondráček se rozhodl vyslyšet hlas veřejnosti a sám odstoupit. Jsem rád, že našel soudnost a uvědomil si vážnost celé situace,“ napsal na twitteru statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola.

„Ukazuje se, že odpor, vytrvalost a protesty ještě zabírají. Odstoupení Zdeňka Ondráčka je dobrým krokem, ještě lepší by bylo, kdyby nebyl do čela komise pro kontrolu GIBS nikdy zvolen,“ reagoval předseda ODS Petr Fiala.

Babiše do koše i zakažte komouše! Na Václaváku se protestovalo proti ksčm, premiérovi i Zdeňku Ondráčkovi autor: Martin Bartkovský

Poslanec ODS Jan Skopeček kritizoval Ondráčka za jeho slova o demokratické žumpě. „Je to šílené, nestydaté, ale buďme šťastní, že žijeme v zemi, kde je svoboda i toto říkat. Hlavně komunisty nezakazujme a nechtějte, aby se přejmenovali. Takhle všichni víme, s kým máme tu čest,“ uvedl.

„Ondráček odstoupí z čela komise pro kontrolu GIBS. Tlak veřejnosti má smysl. Není to zásluha Babiše, ale vás, na náměstích po celé zemi. Děkuji," uvedl na twitteru první místopředseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Podle předsedy poslaneckého klubu STAN Jana Farského se ukázalo, že se premiér Andrej Babiš (ANO) bojí veřejného mínění, lidé by proto v protestech neměli polevovat.

„Ondráček, KSČM i ANO pochopili, že tuto bitvu už nevyhrají. Děkuji veřejnosti, která včera sehrála v této věci významnou roli. A odhad: oběť KSČM bude bohatě odměněna a koaliční partner ČSSD získá bonus v čele komise,“ napsal na twitteru poslanec KDU-ČSL Marek Výborný s poukazem na vyjednávání o případné podpoře vládě, které ANO vede s KSČM a ČSSD.

Informaci o Ondráčkově odstoupení uvítal i předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, podle něj pondělní demonstrace v několika českých městech měly smysl. Zároveň odsoudil Ondráčkovo označení demokratických stran za žumpu. „Tímto svým výrokem potvrdil, že absolutně nechápe, co demokracie znamená. Nedivím se. On je zvyklý své názorové odpůrce buď urážet, anebo rovnou mlátit pendrekem,“ poukázal na minulost komunistického poslance, který se v roce 1989 podílel na potlačování protirežimních demonstrací.

„Těší mě, že proti panu Ondráčkovi demonstrovalo víc lidí, než bylo na Národní třídě v listopadu 1989,“ dodal poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti).

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud