Teroristický útok v Česku? Šíření dezinformací! Ministr vnitra Metnar usadil Okamuru | info.cz

Články odjinud

Teroristický útok v Česku? Šíření dezinformací! Ministr vnitra Metnar usadil Okamuru

Ministr vnitra Lubomír Metnar se ohradil proti výrokům šéfa SPD Tomia Okamury o tom, že České republice hrozí teroristický útok. Ve vyjádření na stránkách ministerstva Metnar uvádí, že se jedná o dezinformace. 

Ministr vnitra zareagoval na video, které 27. prosince Okamura zveřejnil na webu SPD. Šéf hnutí v něm tvrdí, že se bezpečnost v Česku zhoršila natolik, že zemi hrozí teroristické útoky. Kritizuje také betonové zátarasy, které mají na Václavském a Staroměstském náměstí v Praze bránit teroristům v dokonání útoku. 

„Odborníci však účinnost zátarasů zpochybňují. Podle specialisty Davida Rožka zátarasy případnému útoku nezabrání, ale pouze zpomalí vozidla útočníků,“ říká Okamura.

Proti jeho slovům se však důrazně ohradil ministr vnitra Lubomír Metnar. „Prohlášení obsahuje několik závažných dezinformací týkajících se vnitřní bezpečnosti ČR,“ stojí v jeho prohlášení na stránkách webu ministerstva

Metnar tamtéž zdůraznil, že „Česká republika zůstává jednou z nejbezpečnějších zemí světa a její bezpečnostní situace se nezhoršuje“. Připomněl také, že nadále platí 1. a tedy nejnižší stupeň ohrožení terorismem.

Ministr odmítá rovněž kritiku zábran. „Žádné bezpečnostní opatření samo o sobě není všespásné. Bylo by však za současné situace v Evropě pošetilé nevyužít toto, byť částečné, zvýšení ochrany vybraných měkkých cílů. Je třeba chápat, že tato jednotlivá opatření jsou pouze součástí celé baterie opatření aplikovaných v ČR proti terorismu (viditelných i skrytých),“ vzkázal Metnar Okamurovi. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud