TOP 09 odvolala generálního sekretáře Severu. Soudí se kvůli směnkám | info.cz

Články odjinud

TOP 09 odvolala generálního sekretáře Severu. Soudí se kvůli směnkám

Politická strana TOP 09 odvolala svého generálního sekretáře Pavla Severu kvůli jeho kauze se směnkami. Uvedly to dnes na základě vyjádření strany Lidové noviny (LN). Severa se soudí kvůli vyplacení směnek po zesnulém podnikateli Zdeňku Švecovi, jehož žena označuje směnky za falešné.

Severu odvolal výkonný výbor loni v prosinci. „Dovedly nás k tomu určité důvody spojené s jeho kauzami. Ctíme samozřejmě presumpci neviny, ale v tuto chvíli si myslím, že změna je správné řešení,“ řekl deníku nový předseda strany Jiří Pospíšil.

LN píšou, že na Severu podala před dvěma lety trestní oznámení vdova po zesnulém podnikateli Dagmar Švecová, a to kvůli podezření, že z jejího manžela podvodně vylákal podpisy na směnkách v celkové hodnotě deset milionů korun. Severa ale tvrdí, že vdova se podáním trestního oznámení snaží zlepšit svoje postavení v soukromoprávních sporech, v nichž po ní peníze ze směnek vymáhá.

Nového generálního sekretáře chce TOP 09 představit v následujících dnech. Podle LN bude mít za úkol další personální úspory. „Tím, že strana získala méně mandátů, a tedy i méně peněz, se logicky velikost aparátu musí přizpůsobit finančním možnostem. Změny se ale budou dělat uvážlivě,“ řekl LN předseda strany Pospíšil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud