Topolánek si ostře rýpl do Drahoše. „Není zralý,“ tvrdí kvůli výroku o vládě s podporou KSČM a SPD | info.cz

Články odjinud

Topolánek si ostře rýpl do Drahoše. „Není zralý,“ tvrdí kvůli výroku o vládě s podporou KSČM a SPD

Expremiér a prezidentský kandidát Mirek Topolánek zkritizoval svého soupeře Jiřího Drahoše, který v pořadu Štrunc uvedl, že by jako prezident jmenoval vládu ANO s podporou SPD a KSČM. Podle Topolánka Drahoš předvedl názorový obrat a ukázal, že není hodnotově pevný. 

„Jsem šokován vyjádřením Jiřího Drahoše, že by jako prezident jmenoval vládu ANO s podporou SPD a KSČM. Dosud Jiří Drahoš vystupoval proti tomuto spojení. Tato otočka o 180 stupňů dokazuje, že není zralý, silný a hodnotově pevný pro funkci prezidenta republiky,“ uvedl Topolánek v reakci, kterou zaslal INFO.cz.

Topolánek zároveň zdůraznil, že on by na místě prezidenta nejmenoval premiéra, který by mu nepřinesl na Hrad jasnou dohodu o většinové demokratické koalici.

Jiří Drahoš v rozhovoru s Pavlem Štruncem upřesnil své dřívější vyjádření, když uvedl, že by nejmenoval vládu, v níž by byli komunisté a Okamurovo hnutí. Menšinovou vládu s podporou KSČM a SPD, pokud by měla předem domluvenou důvěru sněmovny, by ale jmenoval. „Prezidentovy pravomoci nejsou nekonečné,“ vysvětlil Drahoš svůj postoj. Na adresu SPD v rozhovoru mj. uvedl, že je to „velmi populistická až extremistická strana“.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud